Výuka náboženství

NABÍDKA VÝUKY NÁBOŽENSTVÍ

Vážení přátelé, vážení rodiče,

výuka náboženství je nepovinným předmětem na základních školách v České republice. Chcete-li utvářet charakter svého dítěte podle křesťanských principů a dát mu etické a náboženské vzdělání, máte možnost přihlásit své dítě k výuce náboženství.

Cílem tohoto nepovinného předmětu (kroužku) je vysvětlit dětem, proč věříme v Boha a proč se snažíme rozvíjet kladné osobní vlastnosti (rozdělit se, půjčit, odpustit, mít rád, pomáhat, být ohleduplný, ...), jaký je význam křesťanských svátků (Advent, Vánoce, Velikonoce, ...) a jak je slavíme atd. Výuka je vedena s přiměřeností k věku dětí formou vyprávění, doplňování a malování tematických obrázků a popřípadě hry.

Výuka náboženství v naší škole:

1. a 2. roč. pátek 12.00 - 12.40

3. až 5. roč. pátek 12.45 - 13.25

Vyučovat bude P. Ing. Jiří Špiřík Th.D., v 1. a 2. třídě bude vypomáhat paní Štěpánka Kodýdková, ředitelka Svatojánského muzea.