Voda 2024

Deváťáci absolvovali tradiční kurz vodní turistiky.

Kurz vodní turistiky

Závěr školní roku patří vodáckému zážitku pro vybrané žáky 9. ročníku. Jako již tradičně jsme splouvali úsek řeky Otavy mezi Sušicí a Horažďovicemi. Vzhledem k tomu, že se nám na tento kurz přihlásilo 38 žáků, vytvořili jsme na řece poměrně velkou skupinu. Počasí nám přálo, stav vody byl přijatelný, přesto 1. úsek nám nevyšel úplně dle představ a rozhodně ne v suchém tričku... Při 1. zastávce jsme místo polévky vše přeorganizovali, vyměnili oblečení a další úseky řeky jsme si mnohem více užívali, včetně přejezdu (s asistencí) 2 sjízdných jezů. Žáci si snad odnesli hluboký (mokrý/suchý) prožitek a získali dovednosti o tom, jak se chovat v lodi na řece. Děkujeme všem zúčastněným za bezproblémový průběh dne, který byl narušen pouze nezvládnutým chováním podnapilého vodáka na závěr dne. Ale i toto k životu patří, dětem jsme snad ukázali cestu, jak je možné se v podobných situacích chovat, kdy došlo i k úhradě škody.

Takže naposledy Ahóóóój všem, zejména pak všem sportovcům z 9. ročníku, se kterými se tímto článkem loučím a děkuji za vše. Bylo mi ctí s vámi pracovat, sportovat, závodit!

Pavel Pelcr