Shrnutí sportovní sezóny

Ohlédnutí za velmi úspěšnou letošní sportovní sezónou

Shrnutí sportovního snažení

Vážení a milí,

omlouvám se za pozdější informace ohledně našeho sportovního zápolení, ale sportovních soutěží a akcí bylo v posledním období tolik (zejména díky ohromné úspěšnosti našich sportovců), že si dovolím pouze závěrečné shrnutí. Zároveň se pak omlouvám za chudší fotogalerii, ale často jezdíme s dětmi sami, zároveň jsme na akcích pořadatelé nebo rozhodčí, aby se soutěže vůbec uskutečnily. Často jsme však také emočně ponořeni do závodů tak, že mačkáme spoušť fotoaparátu až při závěrečném vyhlášení.

OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů)

V letošním roce se nám podařilo domluvit se s pořadatelem a uspořádat okresní kolo v areálu a blízkém okolí školy. Přidali jsme tak ke stolnímu tenisu další soutěž, kterou jsme dokázali přivést do Nepomuku a výrazně tak ulehčit problémům s dopravou na soutěže a také umožnit sportovcům předvést se před svými spolužáky. V dalším roce bychom rádi přidali pořadatelství okresního (i krajského?) kola v basketbalu mladších žáků a žákyň. Ale zpět k OVOV. V rámci okresního kola se nám ohromně dařilo a kromě vítězství v družstvech se dalším 8 závodníkům podařilo probojovat v rámci svých věkových kategorií do krajského finále v Tachově. Zde jsme museli složit výrazně mladší tým (Skalová R., Šišková, Průchová, Čekanová, Eichler, Gregoriades, Martinek, Wallenfels) z důvodu toho, že původní nominovaní jeli reprezentovat školu na krajské finále v minifotbalu, přesto konečné 9. místo považuji za hezké umístění. Obrovskou radost nám pak udělala Nikol Václavková, která se stala krajskou šampionkou r. 2013!! Na další pěkná umístění v individuálních kategoriích dosáhli Nikolas Gregoriades (5. m. r. 2012), Matěj Wallenfels (6. m. r. 2010) a Kája Čekanová (5. m. r. 2010).

Pohár Rozhlasu, atletická soutěž

V rámci okresního kola tradičně pořádaného v Přešticích jsme bojovali jako lvi a nakonec byli náležitě odměněni. Mladší žákyně se teprve seznamují se závodní atmosférou, atletickou dráhou, tretrami, apod., přesto je konečné 7. místo nadějné do dalších let. Od starších chlapců jsme čekali trochu více, přesto 5. místo zaslouží poděkování. Ale pozor, mladší žáci obsadili fantastické 2. místo o nicotných 32 bodů, přesto klobouček… Ale! Explozi neřízené radosti způsobilo umístění našich starších žaček (Čekanová, Jabůrková, Kalousková, Kohoutová, Průchová, Skalová R., Šišková, Šloufová), které nechaly na tartanové dráze naprosto vše a svým vítězstvím si uzmuly právo postupu na krajské finále do Domažlic. Obrovský úspěch a ohromná zkušenost a možnost porovnat se s atlety z celého kraje. Přestože jsme v Domažlicích obsadili až 8. místo, přijeli jsme sem převážně s touhou si zazávodit a nasát atmosféru velkého atletického závodu. Což se povedlo. Holky, děkujeme!!

Atletický čtyřboj

Na další atletické soutěži jsme navázali na skvělé výsledky z Poháru Rozhlasu a opět jsme si rezervovali stupně vítězů..:) Mladší i starší žačky nenechaly nikoho na pochybách o jejich bojovnosti a skvělými individuálními výkony dosáhly na bronzové příčky. Starším žákům jen o chloupek uniklo 3. místo. Vzhledem k mladšímu složení jejich týmu je však velký předpoklad zlepšení v příštím roce. Na závěr však přišlo to, na co jsme všichni toužebně čekali. Mladší žáci (Kovář J., Wallenfels, Dobrý, Bečka, v KK pak Trojánek) si tentokrát zjednali naprostý respekt všech soupeřů a svými výkony nenechali nikoho na pochybách, že si sebevědomě jdou pro 1. místo a tím i postup do krajského kola. Zde se v konkurenci atletických škol rozhodně neztratili a vybojovali nádherné 3. místo. Obrovské uznání si pak zaslouží Matěj Wallenfels, který se stal krajským šampionem v kategorii mladších žáků a prokázal tak mimořádný atletický talent a schopnosti.

Pavel Pelcr