Neděle 19. září 2021, svátek má Zita

Informace našich učitelů

Mgr. Kristýna Koubová

• Jmenuji se Kristýna Koubová a jsem učitelka na 1. stupni ZŠ Nepomuk. Studovala jsem na ZČU v Plzni, Fakultě pedagogické, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Studium jsem dokončila v červnu 2020.
  • Na Základní škole Nepomuk působím již 3. rokem na pozici učitelky 1. stupně.
  • V současném školním roce nejsem třídní učitelkou. Působím ve mnoha třídách na 1. stupni – 1. A, B, C, 3.A/B, 4.A a 5.A, C. Již druhým rokem také vyučuji zeměpis v 6. třídách.
  • V 1. ročnících vyučuji anglický jazyk – angličtina je v dnešní době velmi důležitá a žáci se s ní nenásilnou formou seznamují pomocí her a písniček již od dětství.
  • V 1.A učím také prvouku a pracovní činnosti. V obou předmětech pracujeme s ohledem na roční období (počasí, příroda, oblečení, aktivity) a s tím spojené zvyky a tradice.
  • Ve třetích ročnících vyučuji anglický jazyk u skupinky dětí, která je složená ze žáků 3.A a 3.B. Žáci totiž byli rozděleni do 3 skupin kvůli vyššímu počtu žáků ve třídách. S žáky se učíme pomocí her a písniček, ale už také přecházíme k učení jako takovému. V tom nám pomáhá učebnice angličtiny od Nové školy Brno – Listen and play With Magicians.
  • Ve 4. B vyučuji výtvarnou výchovu, při které se snažíme s žáky zaměřovat na zvyky, svátky, tradice, změny v přírodě, počasí. Poznáváme nové výtvarné techniky a v neposlední řadě si hodinu chceme užít.
  • S 5. A a 5.C navštěvujeme počítačovou učebnu, kde se učíme pracovat na PC. Mnoho žáků umí perfektně pracovat s mobilním zařízením/tabletem, ale práce s PC jim mnohokrát nic neříká. Učíme se vyhledávat na internetu, vytvářet dokumenty, prezentace, editovat obrázky. Pokud nám zbývá čas, věnujeme se výukovým hrám, při kterých se žáci mimo jiné učí základům programování.
  • Zeměpis v 6. ročnících je velmi rozmanitý – učíme se o vesmíru, zkoušíme pracovat s mapou a velkou část školního roku poznáváme jednotlivé sféry planety Země. Je zde velké množství teoretických poznatků, které se snažíme s žáky uvádět do praxe a vzájemných souvislostí. Jsem zastáncem tvrzení „více je méně“. Z toho důvodu kladu důraz na nejdůležitější fakta (co si mají žáci zapamatovat). Mnoho zajímavostí se dozvídáme pomocí interaktivně zpracovaného sešitu Hravý zeměpis, ve kterém je připravené velké množství křížovek, doplňovaček a mnoho dalších cvičení.

Přehled pedagogických pracovníků školy

Netřídní učitelé

• 5 oddělení

Vychovatelky ŠD:

• Dana Milová
  • Renata Tomášková
  • Mgr. Adéla Fialová
  • Soňa Sedláčková
  • Mgr. Jana Barochová

Asistenti pedagoga:

• Mgr. Jana Barochová
  • Mgr. Adéla Fialová
  • Stanislava Kovářová (do 31. 12. 2020)
  • Štěpánka Zbořilová
  • Radka Fojtová
  • Alexandra Polanová

<<  Září 2021  >>

Neznámý autor:

Co děti dělají, má pro ně mnohem větší význam, než to, co vidí a slyší.