Základní škola Nepomuk
Středa 21. října 2020, svátek má Brigita
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

 
Informace pro žáky a rodiče v době uzavření škol

Počínaje středou 14. října 2020 jsou všechny školy uzavřeny a přecházejí na distanční výuku.

Prosíme zákonné zástupce i žáky naší školy, aby školní web považovali za hlavní informační zdroj. Další aktuální informace budeme podle vývoje situace zveřejňovat zde.

Školní jídelna

S ohledem na vládní opatření platná od 14. října 2020 školní jídelna nevaří.

Provoz bude obnoven při zahájení prezenční výuky ve školách.

Všichni strávníci mají automaticky obědy odhlášené.

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Důležité upozornění

Pro všechny zákonné zástupce platí zákaz vstupu do školní budovy. Rovněž po vyučování zákonní zástupci počkají na své děti před hlavním vchodem, totéž platí pro školní družinu. V naléhavých případech lze předem domluvit osobní návštěvu telefonicky nebo mailem a příchozí se budou v budově školy pohybovat výhradně s nasazenou rouškou.

 


 

Kurz němčiny na 1. stupni

Zahájení kurzu výuky německého jazyka na 1. stupni je ve čtvrtek 1. října 2020 od 12.45 v hudebně na 1. stupni.

 


 

Dočasné řešení situace rodičů v karanténě a dětí ve škole

Ze školského odboru MÚ Nepomuk jsme dostali důležitou informaci, která byla konzultována se školským odborem Krajského úřadu Plzeňského kraje:

Pokud jsou rodiče v karanténě, mělo by i dítě v karanténě zůstat, protože je s rodiči v přímém kontaktu. Není možné se ani spoléhat na to, že se rodiče nechají na počátku karantény otestovat s negativním výsledkem. Během karantény se může tato situace kdykoliv změnit.

Škola, resp. ředitel/ka nese odpovědnost za to, že nebudou nakaženy ostatní děti ani zaměstnanci a musí tudíž udělat vše proto, aby zamezil/a jakékoliv možnosti nákazy. Osoba, která dítě do školy přivede, musí mít nějaký doklad od lékaře či z hygieny o bezinfekčnosti dítěte. Dítě se může během karantény kdykoliv od rodičů nakazit a i jemu běží inkubační doba. Není proto vyloučené, že i když bude dle dokladu neinfekční, v průběhu několika dalších dní tomu tak už být nemusí.

Proto apelujeme na zodpovědnost rodičů, aby si dítě nechali doma, zvláště pokud i oni sami doma jsou.

Je třeba si ale uvědomit, že pokud by došlo k dalšímu šíření nákazy prostřednictvím dítěte rodičů, kteří přes nebezpečí nákazy poslali dítě do školy, odpovědnost leží i na rodičích. Vědomé šíření nákazy je trestné.

 


 

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo text, který doporučujeme vyhledat a přečíst. Řeší se v něm, jaké jsou nejčastější příznaky nákazy, co dělat, mají-li rodiče podezření na nákazu atd.

Web: www.mzcr.cz

Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementu u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19 – určeno pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (rodiče)

Schválené epidemiologickou pracovní skupinou MZ (PS EPID) dne 11.9.2020

 


 

Nabídka zájmových kroužků při ZŠ Nepomuk

Sportovní kroužky hrazené z grantů budou zahájeny už v průběhu září, aby bylo možné dodržet předepsaný počet lekcí. Termíny zahájení dalších nabízených aktivit zájemcům sdělí uvedení vedoucí kroužků.

 


 

Pronájem školní tělocvičny

Škola nemůže zajistit dezinfikování prostor šaten u školní tělocvičny po každé skupině z řad veřejnosti, proto není umožněn vstup těmto skupinám do školní tělocvičny do odvolání.

 


 

Informace pro všechny žáky

S ohledem na současný stav související s COVID-19 žádáme všechny žáky, aby respektovali zvýšené hygienické požadavky, se kterými budou seznámeni na začátku školního roku 2020-2021.

Každý žák bude mít ve své aktovce 2 roušky.

Pro všechny zákonné zástupce platí zákaz vstupu do školní budovy. Rovněž po vyučování zákonní zástupci počkají na své děti před hlavním vchodem, totéž platí pro školní družinu. V naléhavých případech lze předem domluvit osobní návštěvu a příchozí se budou v budově školy pohybovat výhradně s nasazenou rouškou.

Žádáme žáky i zákonné zástupce, aby pravidelně sledovali veřejné sdělovací prostředky a také školní web, kde budou zveřejňovány aktuální informace s ohledem na vývoj situace COVID-19.

 


 

Zákaz vstupu zákonných zástupců do budovy školy

S platností od 25. 5. 2020 a zahájení výuky na 1. stupni platí pro všechny zákonné zástupce zákaz vstupu do školní budovy.

Školní tělocvična

Z důvodů zvýšených nároků na úklid v době výuky a v době odpolední školní družiny a současně platnému zákazu tělesné výchovy na školách (viz manuál MŠMT - Výuka tělesné výchovy v běžné podobě, včetně plavání, není možná. ) je školní tělocvična pro veřejnost do odvolání stále uzavřena.

 


 

Písnička v ZOO v Praze

Vloženo 17.05.2019

13. 5. 2019 navštívili úspěšní zpěváčci z nepomucké školy ZOO Praha. Hnutí na vlastních nohou ,,Stonožka´´ u příležitosti svého třicetiletého výročí umožnilo přihlášeným školám vstup za symbolickou 1 Kč. Dětem se v ZOO nejvíce líbili sloni, šelmy, opice, tuleni a žirafy. Po prohlídce doporučeného okruhu jsme se všichni shromáždili v promítacím sále, kde děti vyslechly zajímavou přednášku o heraldických zvířatech doplněnou fotografiemi erbů států, panovníků a šlechty. Naši žáci byli pochváleni za dobré znalosti v této oblasti.

Hnutí "Stonožka" také vypisuje výtvarnou soutěž. Tématem jsou Heraldická zvířata. To jsou ta zvířata, která děti najdou nejen ve státních znacích, ale také třeba v erbech panovníků, ve znacích měst, krajů a oblastí různých míst světa. Jsou to např. lvi, orli, ale i tygři, sloni, hroši, antilopy, kondoři, krokodýli, hadi apod.

Pokyny k soutěži naleznete ZDE

Myslím, že se akce zdařila, přálo nám i počasí. Dětem se v ZOO líbilo a to je to hlavní.

Mgr. Dana Králová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přiložené soubory ke stažení:

pokyny-k-soutezi.pdf (126,5 kB)

Malé zastavení u giganta českého průmyslu

Vloženo 09.05.2019

Vážení čtenáři,

v návaznosti na polytechnický kroužek v Oselcích (v průběhu roku jej navštěvovalo cca 20 žáků 7. – 9. ročníků) jsme vyrazili na exkurzi do výrobního závodu společnosti Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi. Měli jsme možnost nahlédnout během 1,5 hodinové prohlídky do montážních prostor, v nichž se kompletovaly motory a finalizovala celá auta. Překvapil nás poměrně nízký podíl robotizace celého procesu a velký podíl manuální práce. Z celé továrny byl cítit nejen velký tlak na výkon (včetně „motivačních“ tabulí zobrazujících deficit výroby k původnímu plánu), naprostá přesnost a dochvilnost, ale také různé benefity a čisté pracovní prostředí, včetně nadstandartních služeb pro pracovníky. Děti si také prohlédly ŠKODA Muzeum, kde na ně čekal nejen duch historie, ale také nejnovější trendy v automobilovém průmyslu a různé koncepty a vize.

Kdo ví, třeba tato akce inspiruje někoho k rozvíjení svého talentu v rámci mobility.

Děkujeme všem za bezproblémový průběh celodenní exkurze a budeme se těšit na další návštěvy provozů technických firem.

Pavel Pelcr a Jan Ticháček

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Soutěž pod dohledem policie - Besip

Vloženo 09.05.2019

Parádní 4. místo na dětském dopravním hřišti vybojovala čtveřice našich reprezentantů v soutěži pořádané Besipem. Ve škole se na soutěž připravovali dívky i kluci, ale nakonec se na soutěž muselo vypravit družstvo v pozměněném složení. Důvodem změny byla nemoc jedné členky a druhá si krátce před soutěží způsobila úraz. Do družstva tedy nastoupily 2 náhradnice, které si v soutěži vedly velmi zdatně.

Soutěž se skládá ze 3 disciplin, soutěžící musí absolvovat část věnovanou zdravovědě, v té byli nepomučtí nejlepší ze všech soutěžících, pak následuje jízda zručnosti na vytyčené trati. Z pohledu přihlížejícího diváka byla trať pro všechny velmi náročná. Zde se našim příliš nedařilo a připisovali si trestné body. Závěrečnou disciplinou je jízda na kolech v areálu dětského dopravního hřiště. Všechny soutěžící bedlivě sledovali příslušníci dopravní policie, policisté z blovického oddělení a ještě i blovičtí městští strážníci. Z fotografií je zřejmé, že pod pohledem takového množství policistů se přece jen tu a tam nějaká ta nervozita tréma dostaví. na dopravním hřišti si naši vedli velmi slušně, každý ze čtveřice si připsal pouhý jeden trestný. Součet ze všech disciplin přinesl našim velmi pěkné čtvrté místo z osmi soutěžních týmů a k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šokující výsledek ve stolním tenisu

Vloženo 03.05.2019

Vážení sportovní přátelé,

naši žáci zaskočili celý pingpongový svět a po skvělých výkonech přivezli zlaté a stříbrné medaile z krajského finále, které se konalo v Plzni.

Maruška Krumpholcová, Terezka Bláhová a Gabča Kočová (bojovala v okresním kole) v průběhu dne předváděly fantastické výkony, především pak ve čtyřhrách překvapovaly sehraností a tvrdými údery. Nekompromisní Terezčin bekhend a rotovaný forhend Marušky přiváděly do úzkých protihráčky, které se stolnímu tenisu věnují v žákovských soutěžích. Po velkých bitvách postupně porazily Masarykovu ZŠ Plzeň, Gymnázium Mikulášské nám. Plzeň a ZŠ Horní Bříza a staly se krajskými přebornicemi.

Kluci bojovali jako lvi, vzájemně se povzbuzovali a nenechali se zlomit ani porážkou od celkového vítěze ze Stodu. Po vítězstvích se soupeři z 15. ZŠ v Plzni a Masarykově ZŠ v Plzni kluci vyskočili na skvělý stříbrný stupínek. Chlapci vzhledem ke svému věku mají ještě všechno před sebou a mohou v této kategorii reprezentovat školu i v dalším roce. To se máme jistě na co těšit…

Naši školu reprezentovali: Jarda Duraj, Tomáš Turek, Vašek Hejpetr, Zdeněk Müller, Maruška Krumpholcová, Terezka Bláhová a Gabča Kočová.

Děkujeme a blahopřejeme ke skvělému úspěchu!!!

Pavel Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Nepomucké olympijské naděje opět září

Vloženo 03.05.2019

Vážení neúnavní sportovní nadšenci,

po období ladění formy v tělesné výchově a ve sportovním kroužku jsme již opět vklouzli do závodního rytmu a vyrazili jsme reprezentovat naši školu na okresní kolo OVOV (Odznak všestrannosti olympijských soutěží), které se již tradičně konalo v Žinkovech. Čekaly nás tyto disciplíny: hod medicinbalem, trojskok, přeskoky švihadla, kliky a běh 1000m. Při účasti 5 škol dosáhlo naše družstvo skvělých výkonů a s přehledem si vybojovalo právo postupu do krajského finále. Velkou radost nám však udělali také žáci, kteří se vzhledem ke svému věku do školního družstva nedostali, ale využili možnost reprezentovat školu jako jednotlivci. To svědčí o tom, že je tento komplexní sportovní projekt zaujal a baví je cvičit a pracovat se svým vlastním tělem. Celkově 14 nepomuckých sportovců pokračuje v cestě za svým olympijským snem, jehož další kolo proběhne 22. května v Tachově. Tam nás čekají následující disciplíny: běh 60m, běh 1000m/driblink 2min, hod míčkem, skok do dálky, shyby a leh-sedy.

Družstvo: Monika Hlásková, Tereza Bláhová, Marie Krumpholcová, Evelína Králiková, Adam Šmíd, František Pupík, Jan Klůs a David Jára.

Jednotlivci: Andrea Tyrpeklová, Nikola Rašková, David Fiala, Filip Duraj, Vít Zahradník, Karolína Dlouhá a Jaroslav Duraj.

Jedeme dál!!!

Pavel Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okrskové kolo Mc Donald Cup

Vloženo 27.04.2019

Smíšené fotbalové týmy z 1. stupně jsou rozděleny do 2 věkových kategorií, mladší kategorii tvoří žáci z 1. - 3. tříd, čtvrťáci a páťáci jsou kategorie II. Naši nejmladší fotbalisté si po parádních výkonech v celém turnaji odehraném na hřišti v Žinkovech zajistili celkové druhé místo a to je kvalifikovalo do okresního kola Mc Donald Cupu. Mužstvo II. kategorie sice předvádělo hezký fotbal, ale chyběla trocha štěstí v neproměňování gólových šancí, po odehraných zápasech skončil náš tým na pěkném čtvrtém místě.

K postupu mladších žáků blahopřejeme a věříme, že i v dalším kole budou naši školu úspěšně reprezentovat.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Další sportovní úspěch zaznamenali naší žáci ze 2. - 5. tříd, kteří v okresním kole štafetového poháru obsadili v silné konkurenci třetí místo. Fotografie našich reprezentantů pořídila p. uč. M. Ptáčková.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Skvělá a užitečná nabídka

Vloženo 25.04.2019

Od jedné studentky zubního lékařství jsme dostali do školy nabídku na vzdělávací program Dental Prevention zaměřený na výuku správné domácí péče o zoubky a dásně pro děti ve školkách a školách. Děti se od 4 lektorek dozvěděly základní informace o dutině ústní, o zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, důvodech proč je třeba čistit zoubky a jak si správně vybrat kartáček. Po teoretické části následoval praktický nácvik, při kterém si každý individuálně vyzkoušel, jak správně čistit zoubky a dásně. Preventivní akci absolvovaly všechny děti z prvního až šestého ročníku a podle reakcí dětí se přednášky i praktické ukázky líbily. Studentky velmi příjemnou formou dětem předávaly celou řadu odborných informací a určitě hodiny věnované zubní prevenci byly pro všechny užitečně stráveným časem. Všem studentkám patří velké poděkování.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Krajské kolo v recitaci

Vloženo 17.04.2019

Už řadu let končívali naši žáci v soutěžící recitaci v okresních kolech. Letos jsme měli z naší školy 2 postupující do krajského kola, které se uskutečnilo v Horšovském Týně. Oba naši postupující úspěšně reprezentovali naši školu a do školy se vrátili s diplomy. Poděkování Adélce B. a Kryštofu K. za čas věnovaný přípravě na soutěž, za reprezentaci naší školy a touto cestou za postup do krajského kola blahopřejeme. Poděkování patří také p. učitelce A. Kotylové, která při přípravě na soutěž pomáhala.

Současně děkujeme rodičům obou našich reprezentantů za dopravu na krajské kolo soutěže.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Škola hrou v praxi

Vloženo 05.04.2019

Celodenní celoškolská akce byla ve znamení deskových her. Díky vstřícnosti vedení firmy ALBI se uskutečnil den plný her. Do školy zástupci firmy dovezli desítky krabic s množstvím různých her, které mohou hrát začínající školáci i deváťáci a samozřejmě i dospělí. Hry byly rozděleny mezi děti podle věkových kategorií a náročnosti a každá třída si v průběhu dopoledne vyzkoušela minimálně 2 společenské hry. Pokud bylo třeba vysvětlení, byli k dispozici zástupci firmy a ochotně dětem poradili. Hry byly zaměřeny na postřeh, zručnost, procvičení paměti i všeobecný přehled. Hrálo se na chodbách, učebnách i ve školní jídelně. Jak je ze snímků zřejmé, bavili se opravdu všichni. Za možnost zahrát si kvalitní hry firmě ALBI ještě touto formou děkujeme. Ještě se v dalším příspěvku k deskovým hrám vrátíme.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Skvělá Písnička

Vloženo 05.04.2019

Na krajské přehlídce školních pěveckých sborů zazářila Písnička. Vedoucí sboru p. uč. Dana Králová letos do krajské přehlídky pořádané pravidelně v budově ZUŠ v Rokycanech přihlásila pouze 1 sbor složený převážně z děvčat a chlapců 1. stupně. Pravidla povolují omezený počet starších sboristů, tak hlasově vypomohlo několik, starších děvčat. Krásný zvuk sboru výrazně podpořil klavírní doprovod v podání p. uč. Jiránkové, kytara p. uč. Vopalecké, flétny Nikoly Raškové a Lucie Cajthamlové a rytmika Jana Cajthamla. Představený repertoár odbornou porotu natolik zaujal, že výkon sboru byl ohodnocen Zlatým pásmem. Celému sboru, p. uč. Králové a všem doprovázejícím upřímně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Kalendář

<<  Říjen 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Vybraný citát

Neznámý autor:

Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2020 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com