Základní škola Nepomuk
Středa 21. října 2020, svátek má Brigita
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

 
Informace pro žáky a rodiče v době uzavření škol

Počínaje středou 14. října 2020 jsou všechny školy uzavřeny a přecházejí na distanční výuku.

Prosíme zákonné zástupce i žáky naší školy, aby školní web považovali za hlavní informační zdroj. Další aktuální informace budeme podle vývoje situace zveřejňovat zde.

Školní jídelna

S ohledem na vládní opatření platná od 14. října 2020 školní jídelna nevaří.

Provoz bude obnoven při zahájení prezenční výuky ve školách.

Všichni strávníci mají automaticky obědy odhlášené.

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Důležité upozornění

Pro všechny zákonné zástupce platí zákaz vstupu do školní budovy. Rovněž po vyučování zákonní zástupci počkají na své děti před hlavním vchodem, totéž platí pro školní družinu. V naléhavých případech lze předem domluvit osobní návštěvu telefonicky nebo mailem a příchozí se budou v budově školy pohybovat výhradně s nasazenou rouškou.

 


 

Kurz němčiny na 1. stupni

Zahájení kurzu výuky německého jazyka na 1. stupni je ve čtvrtek 1. října 2020 od 12.45 v hudebně na 1. stupni.

 


 

Dočasné řešení situace rodičů v karanténě a dětí ve škole

Ze školského odboru MÚ Nepomuk jsme dostali důležitou informaci, která byla konzultována se školským odborem Krajského úřadu Plzeňského kraje:

Pokud jsou rodiče v karanténě, mělo by i dítě v karanténě zůstat, protože je s rodiči v přímém kontaktu. Není možné se ani spoléhat na to, že se rodiče nechají na počátku karantény otestovat s negativním výsledkem. Během karantény se může tato situace kdykoliv změnit.

Škola, resp. ředitel/ka nese odpovědnost za to, že nebudou nakaženy ostatní děti ani zaměstnanci a musí tudíž udělat vše proto, aby zamezil/a jakékoliv možnosti nákazy. Osoba, která dítě do školy přivede, musí mít nějaký doklad od lékaře či z hygieny o bezinfekčnosti dítěte. Dítě se může během karantény kdykoliv od rodičů nakazit a i jemu běží inkubační doba. Není proto vyloučené, že i když bude dle dokladu neinfekční, v průběhu několika dalších dní tomu tak už být nemusí.

Proto apelujeme na zodpovědnost rodičů, aby si dítě nechali doma, zvláště pokud i oni sami doma jsou.

Je třeba si ale uvědomit, že pokud by došlo k dalšímu šíření nákazy prostřednictvím dítěte rodičů, kteří přes nebezpečí nákazy poslali dítě do školy, odpovědnost leží i na rodičích. Vědomé šíření nákazy je trestné.

 


 

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo text, který doporučujeme vyhledat a přečíst. Řeší se v něm, jaké jsou nejčastější příznaky nákazy, co dělat, mají-li rodiče podezření na nákazu atd.

Web: www.mzcr.cz

Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementu u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19 – určeno pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (rodiče)

Schválené epidemiologickou pracovní skupinou MZ (PS EPID) dne 11.9.2020

 


 

Nabídka zájmových kroužků při ZŠ Nepomuk

Sportovní kroužky hrazené z grantů budou zahájeny už v průběhu září, aby bylo možné dodržet předepsaný počet lekcí. Termíny zahájení dalších nabízených aktivit zájemcům sdělí uvedení vedoucí kroužků.

 


 

Pronájem školní tělocvičny

Škola nemůže zajistit dezinfikování prostor šaten u školní tělocvičny po každé skupině z řad veřejnosti, proto není umožněn vstup těmto skupinám do školní tělocvičny do odvolání.

 


 

Informace pro všechny žáky

S ohledem na současný stav související s COVID-19 žádáme všechny žáky, aby respektovali zvýšené hygienické požadavky, se kterými budou seznámeni na začátku školního roku 2020-2021.

Každý žák bude mít ve své aktovce 2 roušky.

Pro všechny zákonné zástupce platí zákaz vstupu do školní budovy. Rovněž po vyučování zákonní zástupci počkají na své děti před hlavním vchodem, totéž platí pro školní družinu. V naléhavých případech lze předem domluvit osobní návštěvu a příchozí se budou v budově školy pohybovat výhradně s nasazenou rouškou.

Žádáme žáky i zákonné zástupce, aby pravidelně sledovali veřejné sdělovací prostředky a také školní web, kde budou zveřejňovány aktuální informace s ohledem na vývoj situace COVID-19.

 


 

Zákaz vstupu zákonných zástupců do budovy školy

S platností od 25. 5. 2020 a zahájení výuky na 1. stupni platí pro všechny zákonné zástupce zákaz vstupu do školní budovy.

Školní tělocvična

Z důvodů zvýšených nároků na úklid v době výuky a v době odpolední školní družiny a současně platnému zákazu tělesné výchovy na školách (viz manuál MŠMT - Výuka tělesné výchovy v běžné podobě, včetně plavání, není možná. ) je školní tělocvična pro veřejnost do odvolání stále uzavřena.

 


 

Okresní kolo ve florbalu

Vloženo 08.11.2019

Vážení sportovní příznivci,

ve středu 6. 11. se naše dívky 8. – 9. tříd zúčastnily okresního kola ve florbalu, které se konalo v Přešticích. V prvním utkání holky prohrály 1:3 s pozdějším vítězem celého turnaje, družstvem z Chlumčan. V dalších utkáních však porazily týmy Gymnázia Blovice (6:0), Dobřan (7:0) a Stodu (5:1). V semifinále bohužel proti týmu Chotěšova neudržely slibný náskok 2:0 a na samostatné nájezdy nakonec odešly poraženy 2:3. Velké uznání však dívky zaslouží za to, jak dokázaly nezdar hodit za hlavu, plně se koncentrovat na zápas o 3. místo a deklasovat Přeštice výsledkem 5:1. Jsme však především velmi spokojeni s výkony celého družstva, kde jsme bez závodní hráčky obstáli proti silným týmům z okolí Plzně, které disponují hráčkami z plzeňských oddílů.

Naši školu reprezentovaly:
Adéla Bělová, Nikola Rašková, Tereza Bláhová, Marie Krumpholcová, Karolína Boltíková, Ruby Vandaele, Aneta Suchanová a Evelína Králiková.

Holky, děkujeme!

Kliknutím obrázek zvětšíte

Borci z OVOV zdolali „Metrovku“

Vloženo 04.11.2019

Vážení,

přinášíme vám krátkou reportáž z návštěvy Sportcentra Koloseum v Plzni. Pro děti ze sportovního kroužku OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) byl připraven kruhový trénink pod vedením lektora, při němž si děti vyzkoušely mnoho nových cviků. Poté si prohlédly ostatní prostory centra (horolezeckou stěnu, spinningovou část, apod..), vše pak završily obří pizzou „Metrovka“ v přilehlé restauraci. Velké poděkování pak patří rodině Bláhových za realizaci a financování celé akce!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šok v pinčesovém světě

Vloženo 04.11.2019

Vážení sportovní nadšenci,

vezeme vám neskutečnou zprávu ze světa stolního tenisu. Naši chlapci 8. a 9. tříd v krajském kole konaném v Plzni postupně porazili nadupané týmy Stodu, Domažlic, 15. ZŠ v Plzni a Masarykovy ZŠ. Po fantastických výkonech získali nejen zlaté medaile, ale také právo účasti na republikovém finále, které se bude konat v březnu v Trutnově.

Adam Šmíd a Tomáš Michálek předváděli parádní pinčes ve čtyřhře, kde vyhráli všechna utkání, v singlech pak dokázali porážet i závodní hráče z různých oddílů. Skvěle je pak doplňovali Honza Klůs a Honza Pitule, kteří dokázali tým podržet výhrami se svými soupeři. Celkově pak cinklo toužebné prvenství a historická účast v celorepublikovém finále.

Ale pozor, to není vše. Naše dívky se nenechaly zahanbit a obsadily parádní 2. místo, kde mimo jiné deklasovaly tým Masarykovy ZŠ. Obsadit 2. místo v kraji bez účasti závodní hráčky, to vážně není špatné!!!!!

Naši školu ve stolním tenisu reprezentují:

Starší chlapci: Adam Šmíd, Tomáš Michálek, Jan Pitule a Jan Klůs.

Starší dívky: Gábina Kočová, Tereza Bláhová a Marie Krumpholcová.

Všem reprezentantům blahopřejeme ke skvělým výsledkům!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Halloween ve škole

Vloženo 01.11.2019

Pro celý první stupeň připravily žákyně a žáci z 2. stupně celodenní akci zaměřenou k podzimnímu svátku Halloween. V budově školy a v okolí plnily děti různé úkoly prokazující šikovnost a odvahu a samozřejmě, že za úspěšně splněné úkoly následovaly drobné odměny. Jak pořadatelé tak i účastníci slavnosti byli k události patřičně oblečeni a vyzdobeni. Díky všem za přípravu netradičního hezkého dne.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Projektový den v Oselcích

Vloženo 01.11.2019

V rámci podpory technického vzdělávání podporované krajským úřadem připravili kolegové ve Střední škole v Oselcích pro vycházející žáky tzv. projektový den. Dívky i kluci si za pomoci studentů SŠ vyrobili drobné dárky v truhlářské dílně, vyzkoušeli si přezouvání a vyvážení pneumatik a v kovárně si opět za asistence studentů si vykovali malý lístek, který může sloužit jako přívěsek.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Ukázka sokolnictví

Vloženo 01.11.2019

Zkušený sokolník p. Milan Valeš opět po několika letech zavítal se svými opeřenými svěřenci do naší školní tělocvičny. Představil dětem impozantního mořského orla, který nejvíc zaujal děti z 1. stupně i jejich vyučující. Paní učitelky měly možnost si vyzkoušet, jaké je podržet si dravce v sokolnické rukavici. Kromě orla přivezl na ukázku také různé druhy sov. P. Valeš povyprávěl nejen o životě dravců, ale také zajímavostech z výcviku dravců, o využití sokolnictví v minulosti i současnosti. Ukázky se většině dětí líbily, i když u někoho byl trochu patrný strach z neznámých velkých opeřenců.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Ukázky z doby husitské

Vloženo 01.11.2019

Kde v našem okolí v minulosti bojovala husitská vojska, čím husité bojovali, jak se oblékali, co se o této době omylem uvádí, a mnoho dalších zajímavostí, to všechno žákům 5. a 7. tříd ukázal a vysvětlil historik Mgr. Libor Marek. V závěru vyprávění si vybral mezi žáky několik asistentů, které pak využil jako husitské bojovníky...

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Jak jsme se měli za kanálem La Manche

Vloženo 25.10.2019

Dne 21.9. 2019 se žáci z II. stupně ZŠ Nepomuk, paní učitelky A. Ničová, J. Berkovcová, P. Jiránková, řidiči a naše průvodkyně Petra shromáždili na zastávce U Točny. Po rozloučení s rodiči a všemi přítomnými se ve tři hodiny odpoledne autobus vydal na náročnou cestu. Čas utíkal. Přejeli jsme české, německé, nizozemské, belgické a nakonec i francouzské hranice. K brzkému ránu jsme se nalodili na trajekt a vypluli. Nad Francií začalo vycházet slunce, které nám rozjasnilo cestu do přístavu.

Lehce po 8. hodině jsme stáli koly na pevné zemi v přístavním městě Dover a vyrazili do Brightonu. Lehce pršelo, ale za chvíli se začalo vyjasňovat, dokonce jsme viděli i duhu. Autobus zastavil a nám se naskytl úžasný výhled na Brighton Pier. Navštívili jsme nejstarší akvárium v Británii Sea Life, které nám dalo možnost nahlédnout do tajemství moří a oceánů. Přiblížili jsme se k brightonské pláži. Vyhlídková věž i360, měřící 162 metrů, nás vyvezla do výšky, ze které byl vidět celý Brighton a Lamanšský průliv. Následně jsme se prošli po pláži a molu. Autobusem jsme se přesunuli do královského paláce Royal Pavilion, který byl postaven Johnem Nashem v orientálním stylu. V sedm hodin jsme se utahaní odebrali do domů, seznámili se s novými rodinami a potom si dopřáli zasloužený odpočinek.

Ráno v osm hodin jsme vyrazili na jazykový kurz v hotelu Chatsworth, kde jsme byli rozděleni do 3 skupin. Po vyučování jsme navštívili Pevensley Castle, kde se kdysi vylodil Vilém Dobyvatel. Prošli jsme si stejnojmenné městečko a přesunuli se k útesům Beachy Head, které se tyčí až do 162 metrů. Dokonce jsme spatřili i malý maják, který je vidět jen v pěkném počasí. To se ke konci obrátilo, vyhnalo nás do autobusu a do nedalekého městečka Birling Gap, kde jsme nabrali nějaké zásoby. K večeru jsme se nasytili v rodinách a nabrali sílu na další den.

V úterý zasáhla jih Anglie tropická bouře Humberto, kterou jsme pozorovali na cestě do školy. Po lekcích jsme utekli počasí do přístavního města Portsmouth, kde svítilo sluníčko. Součástí návštěvy muzea Royal Naval Museum byla prohlídka ponorky a nakonec jsme se lodí přesunuli k vlajkové lodi admirála Nelsona HMS Victory, která byla jedním velkým bludištěm.

Ve středu jsme měli poslední výuku, po které jsme obdrželi naše certifikáty. Po poděkování učitelkám jsme navštívili skanzen Weald Donwland Open Air Museum, ve kterém jsme strávili kvůli nepříznivému počasí jen hodinu. V Brightonu jsme si nakoupili nějaké suvenýry a pokusili jsme si poslední večer s rodinami co nejvíce užít.

Ve čtvrtek jsme už v sedm hodin vyjeli do Londýna. Autobus nás vysadil v parku Greenwich, kde jsme se prošli a získali spoustu záběrů z krásného výhledu a nultého poledníku. Vypluli jsme po řece Temži a kochali jsme se památkami Tower, Tower Bridge a London Bridge. Prošli jsme Trafalgarským náměstím, přes Národní galerii na Leicesterské náměstí, kde jsme měli možnost si nakoupit poslední dárečky. Potom přišel čas na Buckinghamský palác, jehož krása se nedá popsat žádnými slovy. Vše bylo opravdu královské. Chvíli jsme odpočívali v parku (ne v tom královském). Loď plná českých turistů míjela London Eye a mířila k O2 aréně, u které jsme si nakoupili jídlo na cestu a vyrazili domů. Všichni byli vyčerpáni a těšili se domů. Zpáteční cesta trajektem byla plná houpání na vlnách a většině z nás to nedělalo dobře. V autobusu všichni zase usnuli, a než jsme se nadali, byli jsme v Německu. Po půl druhé jsme dorazili do Nepomuka a se všemi se rozloučili.

Počasí nám nebylo po celou dobu pobytu příliš nakloněno. Z Anglie jsme si dovezli mnoho krásných vzpomínek, díky nimž jsme na typicky anglické počasí rychle zapomněli. Mnoho z nás se bude chtít určitě vrátit.

Aneta Vlková, žákyně 9.B

Fotografie Mgr. Jana Berkovcová

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Poděkování

Vloženo 23.10.2019

Z nadace Život dětem přišlo na naši školu poděkování, které rádi zveřejňujeme.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Srdíčkové dny

Vloženo 18.10.2019

Téměř 20 let pomáhá potřebným obecně prospěšná společnost Živit dětem. Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Naše škola se každoročně do pomoci zapojuje a žáci a žákyně vyšších ročníků nabízejí dětem i zaměstnancům školy drobné předměty. Letos společnost zaslala do školy hezké magnetky a propisky. Na snímcích jsou dvojice děvčat z 8 tříd při prodeji předmětů spolužákům z prvního stupně. Celkový výtěžek ve výši 12 000,- byl už odeslán na účet obecně prospěšné společnosti. Děkujeme všem, kteří se do užitečné zapojili!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 (5) 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Kalendář

<<  Říjen 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Vybraný citát

Neznámý autor:

Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2020 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com