Základní škola Nepomuk
Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

Máte představu, co o prázdninách? Co zkusit práci novináře?

 

Zákaz vstupu zákonných zástupců do budovy školy

S platností od 25. 5. 2020 a zahájení výuky na 1. stupni platí pro všechny zákonné zástupce zákaz vstupu do školní budovy.

Školní tělocvična

Z důvodů zvýšených nároků na úklid v době výuky a v době odpolední školní družiny a současně platnému zákazu tělesné výchovy na školách (viz manuál MŠMT - Výuka tělesné výchovy v běžné podobě, včetně plavání, není možná. ) je školní tělocvična pro veřejnost do odvolání stále uzavřena.

Organizační informace pro rodiče žáků I. stupně

Informace ke stažení - ZDE

Pracovní doba sekretariátu

V souvislosti s návratem žáků 1. stupně do škol od pondělka 25. května 2020 je pro zákonné zástupce žáků pracovní doba v sekretariátu školy denně od 7.30 do 14.30.

Informace pro žáky 9. ročníku

V souladu s pokyny MŠMT - příprava k přijímacím zkouškám pro žáky 9. tříd.

Příprava k přijímacím zkouškám na ZŠ Nepomuk se uskuteční podle následujícího harmonogramu:

  Příchod do
školy od
Matematika Český jazyk
Pondělí 9.A 7.40 7.50 - 9.30
(p. uč. J. Jandovská)
9.50 - 11.30
(p. uč. V. Šlajerová)
Úterý 9.B 7.40 7.50 - 9.30
(p. uč. H. Růžičková)
9.50 - 11.30
(p. uč. D. Králová)
Středa 9.C 7.40 7.50 - 9.30
(p. uč. P. Jiránková)
9.50 - 11.30
(p. uč. P. Halama)

Vyučující 1. hodiny převezme žáky u hlavního vchodu a odvede na učebnu.
Každý žák předá u vchodu řádně vyplněné čestné prohlášení.

Žáci jsou povinni dodržovat všechna platná hygienická nařízení, (viz . info MŠMT - OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss

K dispozici bude mít každý 2 roušky a sáček.
Školní jídelna nebude v provozu.

Část textu zveřejněného na webu MŠMT
Aktualizováno 20. 04. 2020

Od 25. května bude možná osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka. Od tohoto data bude také umožněna výuka v základních uměleckých školách a školách jazykových s právem státní jazykové zkoušky, ale stejně tak ve střediscích volného času s omezením maximálního počtu pěti dětí.

  • Doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15 a bude možné jej dle místních podmínek navýšit, musí však být splněna podmínka jedno dítě v lavici.
  • Složení skupin bude neměnné a dítě tedy nebude moci skupiny měnit Vzájemný kontakt skupin bude omezený.
  • Školní družiny, školní kluby ani zájmové kroužky nad rámec jedné skupiny povoleny nebudou.
  • Tělesná výuka bude zakázána.
  • Co se týče jídelen, jejich otevření bude podmíněno aktuální epidemiologické situaci a místních podmínek, zejména pak možnosti oddělení jednotlivých skupin.
  • V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivit ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol budou roušky povinné.

.... Pokud to epidemiologická situace dovolí, počítá se také s možností konzultací či občasných vzdělávacích aktivit pro žáky 2. stupňů ZŠ a středních škol.

V červnu se také předpokládá realizace jednotných i školních přijímacích zkoušek ke vzdělávání ve středních školách.

Návrh na uvolnění škol

Další aktualizace budeme zvěřejňovat tak, jak je MŠMT, krizový plán a Vláda ČR zveřejní.

Upozornění žákům školy
Aktualizováno 25. 03. 2020

Protože se zahájení výuky bude odvíjet od situace šíření koronaviru, prosím žáky, aby na výzvu vyučujících zasílali vypracované úkoly na jimi uvedené mailové adresy. Původní informace o odevzdávání prací po návratu do školy tedy neplatí, prosím, řiďte se tím, co Vám jednotliví vyučující sdělí. Zaslané práce budou vyučujícími hodnoceny, nikoliv klasifikovány.


V době mimořádného volna je zřízena nová rubrika s názvem Stránky našich tříd. Na nově zřízenou stránku Váš/Vaše třídní zveřejní úkoly a činnosti, které doma zpracujete.

První úkoly jsou k dispozici od pátku 13. března 2020.

Další informace o mimořádném volnu a případně další nové úkoly budou na webu zveřejněny v pátek 20. března 2020.

Žáci, kterým byla při pololetní pedagogické radě prodloužena klasifikace, budou přezkoušeni po zahájení výuky

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se některá nakladatelství rozhodla poskytnout všem žákům, učitelům i školám elektronické učebnice ZDARMA (akce platí až do ukončení preventivních opatření). Tyto materiály jsou ideální pro domácí procvičování rodičů s žáky. Můžete tedy využít například:

Nakladatelství Nová škola

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

 

Středa 18. 3. 2020

Základní škola Nepomuk je v souladu s nařízením vlády uzavřena.

S platností od pondělí 23. března 2020 do odvolání je v Základní škole Nepomuk omezená pracovní doba:

Pondělí a středa od 8.00 do 11.00 h

O tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) lze také zažádat prostřednictvím emailu na adrese: zsnepomuk@volny.cz

Prosíme o pochopení, aby při potvrzení žádosti o ošetřovné byla upřednostněna elektronická korespondence.

Do emailu je NUTNÉ uvést, že zákonný zástupce SOUHLASÍ se zasláním vyplněného tiskopisu, který obsahuje citlivé údaje (jméno a příjmení a rodné číslo dítěte), jinak nebude tiskopis odeslán.

Další informace na webech MPSV, MŠMT a Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

Informace pro rodiče

Na webu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR jsou průběžně doplňovány a aktualizovány důležité informace: https://www.mpsv.cz

 

Okresní kolo ve florbalu

Vloženo 08.11.2019

Vážení sportovní příznivci,

ve středu 6. 11. se naše dívky 8. – 9. tříd zúčastnily okresního kola ve florbalu, které se konalo v Přešticích. V prvním utkání holky prohrály 1:3 s pozdějším vítězem celého turnaje, družstvem z Chlumčan. V dalších utkáních však porazily týmy Gymnázia Blovice (6:0), Dobřan (7:0) a Stodu (5:1). V semifinále bohužel proti týmu Chotěšova neudržely slibný náskok 2:0 a na samostatné nájezdy nakonec odešly poraženy 2:3. Velké uznání však dívky zaslouží za to, jak dokázaly nezdar hodit za hlavu, plně se koncentrovat na zápas o 3. místo a deklasovat Přeštice výsledkem 5:1. Jsme však především velmi spokojeni s výkony celého družstva, kde jsme bez závodní hráčky obstáli proti silným týmům z okolí Plzně, které disponují hráčkami z plzeňských oddílů.

Naši školu reprezentovaly:
Adéla Bělová, Nikola Rašková, Tereza Bláhová, Marie Krumpholcová, Karolína Boltíková, Ruby Vandaele, Aneta Suchanová a Evelína Králiková.

Holky, děkujeme!

Kliknutím obrázek zvětšíte

Borci z OVOV zdolali „Metrovku“

Vloženo 04.11.2019

Vážení,

přinášíme vám krátkou reportáž z návštěvy Sportcentra Koloseum v Plzni. Pro děti ze sportovního kroužku OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) byl připraven kruhový trénink pod vedením lektora, při němž si děti vyzkoušely mnoho nových cviků. Poté si prohlédly ostatní prostory centra (horolezeckou stěnu, spinningovou část, apod..), vše pak završily obří pizzou „Metrovka“ v přilehlé restauraci. Velké poděkování pak patří rodině Bláhových za realizaci a financování celé akce!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šok v pinčesovém světě

Vloženo 04.11.2019

Vážení sportovní nadšenci,

vezeme vám neskutečnou zprávu ze světa stolního tenisu. Naši chlapci 8. a 9. tříd v krajském kole konaném v Plzni postupně porazili nadupané týmy Stodu, Domažlic, 15. ZŠ v Plzni a Masarykovy ZŠ. Po fantastických výkonech získali nejen zlaté medaile, ale také právo účasti na republikovém finále, které se bude konat v březnu v Trutnově.

Adam Šmíd a Tomáš Michálek předváděli parádní pinčes ve čtyřhře, kde vyhráli všechna utkání, v singlech pak dokázali porážet i závodní hráče z různých oddílů. Skvěle je pak doplňovali Honza Klůs a Honza Pitule, kteří dokázali tým podržet výhrami se svými soupeři. Celkově pak cinklo toužebné prvenství a historická účast v celorepublikovém finále.

Ale pozor, to není vše. Naše dívky se nenechaly zahanbit a obsadily parádní 2. místo, kde mimo jiné deklasovaly tým Masarykovy ZŠ. Obsadit 2. místo v kraji bez účasti závodní hráčky, to vážně není špatné!!!!!

Naši školu ve stolním tenisu reprezentují:

Starší chlapci: Adam Šmíd, Tomáš Michálek, Jan Pitule a Jan Klůs.

Starší dívky: Gábina Kočová, Tereza Bláhová a Marie Krumpholcová.

Všem reprezentantům blahopřejeme ke skvělým výsledkům!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Halloween ve škole

Vloženo 01.11.2019

Pro celý první stupeň připravily žákyně a žáci z 2. stupně celodenní akci zaměřenou k podzimnímu svátku Halloween. V budově školy a v okolí plnily děti různé úkoly prokazující šikovnost a odvahu a samozřejmě, že za úspěšně splněné úkoly následovaly drobné odměny. Jak pořadatelé tak i účastníci slavnosti byli k události patřičně oblečeni a vyzdobeni. Díky všem za přípravu netradičního hezkého dne.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Projektový den v Oselcích

Vloženo 01.11.2019

V rámci podpory technického vzdělávání podporované krajským úřadem připravili kolegové ve Střední škole v Oselcích pro vycházející žáky tzv. projektový den. Dívky i kluci si za pomoci studentů SŠ vyrobili drobné dárky v truhlářské dílně, vyzkoušeli si přezouvání a vyvážení pneumatik a v kovárně si opět za asistence studentů si vykovali malý lístek, který může sloužit jako přívěsek.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Ukázka sokolnictví

Vloženo 01.11.2019

Zkušený sokolník p. Milan Valeš opět po několika letech zavítal se svými opeřenými svěřenci do naší školní tělocvičny. Představil dětem impozantního mořského orla, který nejvíc zaujal děti z 1. stupně i jejich vyučující. Paní učitelky měly možnost si vyzkoušet, jaké je podržet si dravce v sokolnické rukavici. Kromě orla přivezl na ukázku také různé druhy sov. P. Valeš povyprávěl nejen o životě dravců, ale také zajímavostech z výcviku dravců, o využití sokolnictví v minulosti i současnosti. Ukázky se většině dětí líbily, i když u někoho byl trochu patrný strach z neznámých velkých opeřenců.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Ukázky z doby husitské

Vloženo 01.11.2019

Kde v našem okolí v minulosti bojovala husitská vojska, čím husité bojovali, jak se oblékali, co se o této době omylem uvádí, a mnoho dalších zajímavostí, to všechno žákům 5. a 7. tříd ukázal a vysvětlil historik Mgr. Libor Marek. V závěru vyprávění si vybral mezi žáky několik asistentů, které pak využil jako husitské bojovníky...

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Jak jsme se měli za kanálem La Manche

Vloženo 25.10.2019

Dne 21.9. 2019 se žáci z II. stupně ZŠ Nepomuk, paní učitelky A. Ničová, J. Berkovcová, P. Jiránková, řidiči a naše průvodkyně Petra shromáždili na zastávce U Točny. Po rozloučení s rodiči a všemi přítomnými se ve tři hodiny odpoledne autobus vydal na náročnou cestu. Čas utíkal. Přejeli jsme české, německé, nizozemské, belgické a nakonec i francouzské hranice. K brzkému ránu jsme se nalodili na trajekt a vypluli. Nad Francií začalo vycházet slunce, které nám rozjasnilo cestu do přístavu.

Lehce po 8. hodině jsme stáli koly na pevné zemi v přístavním městě Dover a vyrazili do Brightonu. Lehce pršelo, ale za chvíli se začalo vyjasňovat, dokonce jsme viděli i duhu. Autobus zastavil a nám se naskytl úžasný výhled na Brighton Pier. Navštívili jsme nejstarší akvárium v Británii Sea Life, které nám dalo možnost nahlédnout do tajemství moří a oceánů. Přiblížili jsme se k brightonské pláži. Vyhlídková věž i360, měřící 162 metrů, nás vyvezla do výšky, ze které byl vidět celý Brighton a Lamanšský průliv. Následně jsme se prošli po pláži a molu. Autobusem jsme se přesunuli do královského paláce Royal Pavilion, který byl postaven Johnem Nashem v orientálním stylu. V sedm hodin jsme se utahaní odebrali do domů, seznámili se s novými rodinami a potom si dopřáli zasloužený odpočinek.

Ráno v osm hodin jsme vyrazili na jazykový kurz v hotelu Chatsworth, kde jsme byli rozděleni do 3 skupin. Po vyučování jsme navštívili Pevensley Castle, kde se kdysi vylodil Vilém Dobyvatel. Prošli jsme si stejnojmenné městečko a přesunuli se k útesům Beachy Head, které se tyčí až do 162 metrů. Dokonce jsme spatřili i malý maják, který je vidět jen v pěkném počasí. To se ke konci obrátilo, vyhnalo nás do autobusu a do nedalekého městečka Birling Gap, kde jsme nabrali nějaké zásoby. K večeru jsme se nasytili v rodinách a nabrali sílu na další den.

V úterý zasáhla jih Anglie tropická bouře Humberto, kterou jsme pozorovali na cestě do školy. Po lekcích jsme utekli počasí do přístavního města Portsmouth, kde svítilo sluníčko. Součástí návštěvy muzea Royal Naval Museum byla prohlídka ponorky a nakonec jsme se lodí přesunuli k vlajkové lodi admirála Nelsona HMS Victory, která byla jedním velkým bludištěm.

Ve středu jsme měli poslední výuku, po které jsme obdrželi naše certifikáty. Po poděkování učitelkám jsme navštívili skanzen Weald Donwland Open Air Museum, ve kterém jsme strávili kvůli nepříznivému počasí jen hodinu. V Brightonu jsme si nakoupili nějaké suvenýry a pokusili jsme si poslední večer s rodinami co nejvíce užít.

Ve čtvrtek jsme už v sedm hodin vyjeli do Londýna. Autobus nás vysadil v parku Greenwich, kde jsme se prošli a získali spoustu záběrů z krásného výhledu a nultého poledníku. Vypluli jsme po řece Temži a kochali jsme se památkami Tower, Tower Bridge a London Bridge. Prošli jsme Trafalgarským náměstím, přes Národní galerii na Leicesterské náměstí, kde jsme měli možnost si nakoupit poslední dárečky. Potom přišel čas na Buckinghamský palác, jehož krása se nedá popsat žádnými slovy. Vše bylo opravdu královské. Chvíli jsme odpočívali v parku (ne v tom královském). Loď plná českých turistů míjela London Eye a mířila k O2 aréně, u které jsme si nakoupili jídlo na cestu a vyrazili domů. Všichni byli vyčerpáni a těšili se domů. Zpáteční cesta trajektem byla plná houpání na vlnách a většině z nás to nedělalo dobře. V autobusu všichni zase usnuli, a než jsme se nadali, byli jsme v Německu. Po půl druhé jsme dorazili do Nepomuka a se všemi se rozloučili.

Počasí nám nebylo po celou dobu pobytu příliš nakloněno. Z Anglie jsme si dovezli mnoho krásných vzpomínek, díky nimž jsme na typicky anglické počasí rychle zapomněli. Mnoho z nás se bude chtít určitě vrátit.

Aneta Vlková, žákyně 9.B

Fotografie Mgr. Jana Berkovcová

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Poděkování

Vloženo 23.10.2019

Z nadace Život dětem přišlo na naši školu poděkování, které rádi zveřejňujeme.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Srdíčkové dny

Vloženo 18.10.2019

Téměř 20 let pomáhá potřebným obecně prospěšná společnost Živit dětem. Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Naše škola se každoročně do pomoci zapojuje a žáci a žákyně vyšších ročníků nabízejí dětem i zaměstnancům školy drobné předměty. Letos společnost zaslala do školy hezké magnetky a propisky. Na snímcích jsou dvojice děvčat z 8 tříd při prodeji předmětů spolužákům z prvního stupně. Celkový výtěžek ve výši 12 000,- byl už odeslán na účet obecně prospěšné společnosti. Děkujeme všem, kteří se do užitečné zapojili!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 (4) 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Kalendář

<<  Květen 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Vybraný citát

Georges Elliot:

Usmívej se, a získáš přátele, buď zamračený a získáš vrásky.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2020 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com