Základní škola Nepomuk
Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Ze života naší školy

Závěr MDD

Vloženo 08.06.2017

Závěrečné vyhodnocení, vyhlášení nejlepších třídních družstev i jednotlivců v jednotlivých disciplínách ze sportovního dne, kterým celá škola oslavila MDD, se uskutečnilo ve školní tělocvičně. Před předáním dilplomů tělocvikáři seznámili všechny přítomné s nejlepšími výsledky v jednotlivých disciplinách a pak byl každé třídě předán diplom.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Krajské kolo OVOV

Vloženo 08.06.2017

Vážení sportovní nadšenci,

dne 31. 5. 2017 nadešel velký den pro všechny, kteří si vybojovali právo účasti na krajském kole OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů). Toto sportovní klání se konalo na atletickém stadionu v Tachově. Na soutěžící tentokrát čekaly odlišné disciplíny v porovnání s okresním kolem – běh na 60 m, skok daleký, hod míčkem, shyby a leh – sedy na 2 minuty a běh na 1 000 m. Naše družstvo v konkurenci 13 škol obsadilo krásné 8. místo, což považujeme při naší premiérové účasti jako velký úspěch. V individuálních kategoriích obsadil Martin Růžička v kategorii chlapců r. 2003 skvělé 7. místo, Nikola Rašková pak po heroickém výkonu v závěrečném běhu na 1 000 m obsadila ve své kategorii dívek r. 2004 parádní 10. místo.

Obrovskou radost nám pak udělala Terezka Bláhová, která si svojí fyzickou připravenost ze závodního plavání přenesla i do této soutěže a fantastickým výkonem ve všech disciplínách dosáhla vítězství ve své kategorii dívek r. 2005. Tím si vybojovala právo účasti na celorepublikovém finále, které se bude konat v termínu 8. – 10. září 2017 v Brně.

Nepříjemnou kaňkou bylo nevhodné chování některých našich žáků při zpáteční cestě, kdy poničili vybavení autobusu a tím způsobili nejen ostudu sobě, ale především škole. Za své nepřípustné jednání ponesou následky!!

Naši školu reprezentovali:

Školní družstvo:
Betty Richtrová, Simona Martincová, Andrea Tyrpeklová, Tereza Bláhová, Martin Růžička, Tomáš Puška, Patrik Panoš a Míra Tomášek

Jednotlivci
Nikola Rašková, Filip Duraj, Tomáš Pícka a Ondřej Holub

Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Výlet 2.C

Vloženo 25.05.2017

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 jela naše třída na výlet. Brzy ráno jsme se na nádraží rozloučili s rodiči a nastoupili do vlaku. Město Písek nás přivítalo sluníčkem a několika dětskými hřišti. Jedno z nich jsme hned vyzkoušeli. S písničkou jsme prošli Putimskou bránou, nahlédli do „tiché“ uličky (o té nám zajímavosti vyprávěl náš spolužák Jakub), přes Kamenný most (nejstarší v naší republice) a kolem starého akátu (po povodni byl vyhlášen Stromem hrdinou) jsme došli k obřím pískovým sochám. Pohádkové postavy Rumcajs, Manka i Cipísek se všem líbily, a tak jsme se rozhodli vytvořit z hromady písku něco podobného.

Navštívili jsme také Prácheňské muzeum, kde byly k vidění i živé ryby – štika Terezka a sumec Kubík. Paní průvodkyně nám zahrála dvě písničky na orchestrionu, který má muzeum půjčený z pošumavských Zlešic a mohli jsme ho vidět v televizním seriálu Chalupáři. Potom už jsme přešli do Sladovny, tady jsme netradičním způsobem malovali a vytvářeli různé barevné obrazce. Zajímavých věcí bylo v Písku hodně, ale už jsme museli jít na nádraží.

Žáci 2.C

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Třeťáci na školním výletě

Vloženo 25.05.2017

V pátek 19. 5. 2017 jsme všechny 3. třídy jely do Západočeského muzea v Plzni. Náš program se jmenoval Paleontologie naživo. Výstava zahrnovala období od prvohor do čtvrtohor. V muzeu jsme měli několik zastávek. Při první zastávce jsme se dozvěděli zajímavosti o dinosaurech. Na další zastávce jsme si povídali o dalších pravěkých zvířatech např. pravěkých lenochodech, slonech a opicích. Pak jsme se přesunuli do místnosti, která byla úplně dole. Tam jsme si mohli zkusit vymodelovat mamutí zuby. Vedle u stolu jsme si také pomocí vibrační jehly zkusili očistit zkameněliny. Bylo to zajímavé a v muzeu se mi moc líbilo.

Jan Nezbeda, 3.A

 

19. května jsme jeli do muzea v Plzni na paleontologii. Měli jsme nádherný program. Po skupinách jsme navštívili celkem 4 sály. Prošli jsme obdobím od prvohor do čtvrtohor. Nejdříve jsme obdivovali NEJ dinosaury, např. nejmenší, největší, nejmasožravější. Další sál byl o savcích. Tam nám promítali na plátno o nich různé zajímavosti. V následujícím sále jsme vyráběli stoličku mamuta nebo špičák šavlozubého tygra z keramiky. Dozvěděli jsme se, že špičáky šavlozubého tygra jsou měkké. Zkoušeli jsme hledat také zkameněliny. Protože mám rád dinosaury, tento program se mi velice líbil.

Michal Žák, 3.B

Slavnosti svobody

Vloženo 15.05.2017

Ráno jsme se všichni setkali na nádraží. Když přijel vlak, všichni jsme nastoupili a vlak odjel. Po příjezdu do Plzně jsme šli do Křižíkových sadů. Tam nás čekal pan průvodce. který nám vyprávěl o osvobození Plzně, zbraních, tehdejší vojenské hygieně, vojenském zdravotnictví, vojenském oblečení pro ženy.

Pak jsme šli k Plaze, kde bylo něco jako vojenské muzeum ve stanu. Potom jsme si něco málo koupili v Plaze. Cestou k nádraží jsme viděli synagogu a budovu divadla.

Na nádraží jsme nasedli do rychlíku a vyrazili jsme na cestu domů.

Výlet se mi moc líbil.
Adam Klaus, 5.A


Obrázek Petr Palacký, 5.A

Další fotografie ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Pohár rozhlasu

Vloženo 15.05.2017

Vážení sportovní čtenáři,

přinášíme Vám shrnutí našeho účinkování na slavné atletické soutěži Pohár rozhlasu, která byla uspořádána v Přešticích pro žáky 2. stupně základních škol.

V kategorii mladších žáků kluci obsadili krásné 3. místo, přestože vítězné družstvo Blovic a stříbrný tým z Přeštic nás válcovali. V individuálním hodnocení vynikal Martin Růžička, který obsadil stupně vítězů v hodu míčkem a běhu na 60 metrů a dokázal, že je opravdu všestranným sportovcem. Velice nás potěšila štafeta, která se chlapcům opravdu povedla, byl to krásný závod. V kategorii mladších žákyň jsme obsadili 4. místo, které v konkurenci 12 škol je opravdu cenné. Individuální výkony jednotlivých dívek byly opravdu hodnotné a na hranici osobních možností. Přesto, pokud se chceme stát důstojnými soupeři družstev Blovic a Přeštic, máme před sebou ještě mnoho práce a snažení. V kategoriích starších chlapců a dívek (8. – 9. třída) jsme neuspěli a obsadili 8. a 7. místo. V kategorii dívek nás reprezentovaly v naprosté většině žačky 8. tříd, a proto zde existuje naděje pro zlepšení v dalším roce. Přesto všichni zaslouží respekt a poděkování za to, že přijali tuto výzvu reprezentovat školu mnohdy v disciplínách, které byly jistým kompromisem vzhledem k pravidlům této soutěže.

Naši školu reprezentovali:

Mladší žáci: Martin Růžička, Tomáš Puška, Lukáš Sládek, Jan Kohout, Matěj Skala, David Fiala, Patrik Panoš, Dominik Kepka, Jan Ostříž, Michal Diviš a Lukáš Malecký

Mladší žákyně: Nikola Rašková, Andrea Tyrpeklová, Marie Krumpholcová, Simona Martincová, Betty Richtrová, Hana Strolená, Jana Malinovská, Lucie Lukášová, Kateřina Pleskačová, Eliška Týmlová a Jana Týmlová

Starší žáci: Jakub Záleský, Antonín Viktora, Daniel Matejov, Jiří Bárta, František Krumpholc, Jakub Valenta, David Holub a Milan Černý

Starší žákyně: Denisa Milotová, Petra Fialová, Kristýna Michálková, Aneta Šedivá, Gabriela Lazariková, Magda Šimečková, Václava Kulová a Katka Fořtová

Všem sportovcům blahopřejeme k reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okresní kolo sportovní soutěže OVOV

Vloženo 15.05.2017

Vážení,

ve čtvrtek 4. května se vybraní žáci zúčastnili okresního kola sportovní soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), které se konalo ve sportovním areálu v Žinkovech. V této soutěži jde především o průběžné sledování vlastních sportovních výkonů, které jsou snadno měřitelné a lze tak sledovat individuální rozvoj každého jednotlivce. Na soutěž jsme se v rámci tělesné výchovy dlouhodobě připravovali a těšili jsme se tak na možné kvalitní výkony.

Na sportovce čekalo několik disciplín: trojskok, přeskoky švihadla a počet kliků za 2 minuty, hod medicinbalem a běh na 1000 m, kde se předpokládala především všestrannost závodníků. V závodu družstev jsme v konkurenci 4 škol obsadili 1. místo a tím si vybojovali právo účasti na krajském kole, které se bude konat 31. května v Tachově. V soutěži jednotlivců postupují do krajského kola Filip Duraj (2. místo v kategorii r. 2004), Nikola Rašková (1. místo v kategorii r. 2004) a Ondřej Holub (6. místo v kategorii r. 2003). Ostatní naši sportovci si průběžně zlepšovali své osobní výkony a zažili soutěžní atmosféru. Myslete na nás 31. května, kdy pro 11 žáků nastane velký sportovní svátek.

Naši školu reprezentují:

  • Školní družstvo – Betty Richtrová, Simona Martincová, Andrea Tyrpeklová, Tereza Bláhová (1. místo v kategorii r. 2005), Martin Růžička (1. místo v kategorii r. 2003), Tomáš Puška (2. místo v kategorii r. 2003), Patrik Panoš (4. místo v kategorii r. 2003) a Míra Tomášek (5. místo v kategorii r. 2003)
  • Jednotlivci – Andrea Houšková, Petra Fialová, Katka Fořtová (3. místo v kategorii r. 2002), Gabriela Lazariková, Vendy Kulová, Nikola Rašková, Hana Strolená, Tomáš Pícka a Ondřej Holub

Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Úspěšná premiéra

Vloženo 09.05.2017

Letos poprvé se naše škola zúčastnila soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítezů na hřišti u základní školy v Žinkovech. Na hřišti za chladného počasí soutěžila družstva ze 4 základníh škol. Hned první účast přinesla nepomuckým dívkám a chlapcům vítězství v družstvech a několik umístění mezi nejlepšími třemi soutěžícími v různých disciplínách, Jako vítězné postoupí naše družstvo do krajského kola, to se uskuteční koncem května v Tachově.

Touto cestou děkujeme nepomuckým hasičům za ochotu a vstřícnost při zajištění dopravy na soutěž.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Besídka

Vloženo 09.05.2017

Hezkou besídku připravili holky a kluci spolu se svou třídní p. uč. Kodýtkovou pro rodiče, prarodiče, sourozence a všechny, kteří třídu 4.A navštívili. Během programu zaznělo několik písniček, děti zahrály scénky z několika pohádek, došlo i na kouzelnická vystoupení a hru na hudební nástroje. Celý program výborně pobavil všechny přítomné a sluší se poděkovat jak žákům školy, tak i třídní p. učitelce za přípravu hezkého odpoledne.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Výchovně preventivní akce s Policií České republiky

Vloženo 02.05.2017

V rámci prevence se pro žáky druhých, třetích a čtvrtých tříd uskutečnila ve spolupráci s Policií České republiky výchovně preventivní akce. Pro druháky a třeťáky zasvěceně přednášel policista se svou kolegyní. Oba pracují jako preventisté a s touto činností mají bohaté zkušenosti. Pro druháky a třeťáky bylo zvoleno téma osobní bezpečí. Čtvrťákům přiblížili, jak se chovat v případě setkání s cizími lidmi nejen v běžném každodenním životě, ale i v oblasti sociálních sítí. Ve všech skupinách byly do přednášené problematiky aktivně zapojovány děti, které velmi ochotně spolupracovaly. Poděkování patří policistům za velmi vstřícný přístup a dětem za příkladnou pozornost a aktivitu.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 (25) 26 27 28 29 30 31 32 33

Kalendář

<<  Září 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Vybraný citát

Solon:

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2021 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com