Základní škola Nepomuk
Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Ze života naší školy

Nedělní dětská mše

Vloženo 20.05.2019

V neděli před velkou slavnostní bohoslužbou celebrovanou českobudějovickým biskupem Mons. ThDr. Vlastimilem Kročilem, Ph.D. se žáci naší školy opět sešli v kostele sv. Jana Nepomuckého při tzv. dětské mši svaté. Dětskou mši svatou za účasti mnoha rodičů celebroval Páter Jiří Špiřík. V průběhu bohoslužby zněl prostorem barokního kostela krásný zvuk dětského sboru pod vedením p. uč. A. Kotylové a doprovázený p. uč. J. Vopaleckou, p. uč. L. Čekanovou a Kateřinou Vopaleckou. Kromě toho P. Špiřík představil přítomným všechny výtvarné práce, které děti vytvořily v rámci projektu zaměřeném na sv. Jana Nepomuckého. Za čas věnovaný přípravě projektu všem vyučujícím a samozřejmě také zapojeným žákům patří upřímné poděkování.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Nepomucká pouť

Vloženo 20.05.2019

Ve čtvrtek před nepomuckou svatojanskou poutí se do kostela sv. Jana Nepomuckého vypravily děti z 1. stupně. Z iniciativy metodického sdružení vyučujících na 1. stupni vzešel nápad uskutečnit projekt zaměřený na místního rodáka sv. Jana. Původní záměr vyhlásit výtvarnou soutěž na libovolné ztvárnění celosvětově známého světce se postupně rozšířil na další činnosti a téma sv. Jana se objevilo v několika dalších předmětech. Děti se jím zabývaly nejen při hodinách výtvarné výchovy, ve vlastivědě, v hudební výchově a českém jazyku. Žákyně a žáci z 1. stupně si při hodinách hudební výchovy nacvičili se svými třídními několik písní, které zazněly při bohoslužbě v den svátku sv. Jana. Rodiče všech žáků byli třídními učitelkami osloveny, zda souhlasí s účastí na slavnostní mši, kterou měl dle celebrovat českobudějovický biskup Mons. Pavel Posád, kvůli onemocnění jej zastoupil Mons. ThLIc. David Henzl. Bohoslužby se zúčastnila přibližně stovka našich žáků, mnohé z nich si přišli poslechnout rodiče a prarodiče se zaplněným kostelem sv. Jana Nepomuckého se během mše rozléhal krásně sladěný dětský sbor. Za přípravu, hodiny zkoušení a organizaci projektu si zaslouží velké poděkování p. uč. Jana Vopalecká, za aktivitu při přípravě projektu a vedení sboru v kostele p. uč. Alice Kotylová, za doprovod na klávesy p. uč. Lenka Čekanová a za kytarový a flétnový doprovod Kateřina Vopalecká. Samozřejmě poděkování patří všem třídním z 1. stupně, které se s dětmi na svatojanskou pouť cílevědomě připravovaly.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Atletické medailové žně

Vloženo 17.05.2019

Vážení neúnavní sportovní přátelé,

jedním z vrcholů školní sportovní sezony je atletická soutěž Pohár rozhlasu, jejíž historie sahá hluboko k našim předkům. Okresní kolo se konalo již tradičně v Přešticích, kde je perfektní zázemí a skvělá organizace. Dokázali jsme smysluplně postavit týmy do všech věkových kategorií, což je pro nás velký úspěch. Naši sportovci se po celý den statečně prali s nepřízní počasí a předváděli velmi hodnotné výkony. Zaskvěli se Niki Rašková (3. místo v běhu na 60m), Lukáš Sládek (3. místo v běhu na 60m), Adam Šmíd (1. místo ve skoku vysokém), Bára Šůsová (2. místo ve skoku dalekém), Betty Richtrová (2. místo ve vrhu koulí) a Maruška Krumpholcová (2. místo v běhu na 600m). Především však všichni podávali po celý den výkony na hranici svých možností a tím přispěli ke skvělému týmovému úspěchu v podobě 3. míst v kategoriích ml. žáci, ml. žákyně a starší žáci. Starší žákyně pak obsadili 5. místo.

Na závěr bychom si pak neodpustili lítostivé pozastavení nad těmi, kteří přes své nesporné sportovní nadání odmítli reprezentovat naši školu z důvodů těžko pochopitelných (pokud se jedná o děti, které se sportu věnují v podstatě každý den a atletika je toho nedílnou součástí). O to větší poděkování pak patří všem, kteří si jedou zazávodit s chutí a často přijmou jinou roli v týmu či přidělenou disciplínu v rámci pravidel atletické soutěže, ve které přímo nevynikají, ale svoji účastí v konečném důsledku týmu ohromně pomohou!!!

Naši atleti:
Ml. žákyně: Marie Krumpholcová, Nela Brudnová, Barbora Šůsová, Tereza Bláhová, Kateřina Šloufová, Monika Hlásková, Adéla Ratajová, Anna Kašíková a Žaneta Chodorová.

Ml. žáci:
Václav Hejpetr, Matěj Terč, Michael Bořík, David Jára, Jan Pešek, David Škola, Tobias Koperdák, Adam Šmíd a Šimon Flandera.

St. žákyně:
Nikola Rašková, Andrea Tyrpeklová, Lucie Lukášová, Jana Malinovská, Hana Strolená, Eliška Suchá, Andrea Houšková, Simona Martincová, Betty Richtrová a Daniela Hyková.

St. žáci:
Martin Motejzík, Martin Růžička, Lukáš Sládek, David Fiala, Filip Duraj, Patrik Panoš, Jan Ostříž, Martin Málek a Dominik Kepka.

Všem naši sportovcům blahopřejeme ke skvělému úspěchu!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Písnička v ZOO v Praze

Vloženo 17.05.2019

13. 5. 2019 navštívili úspěšní zpěváčci z nepomucké školy ZOO Praha. Hnutí na vlastních nohou ,,Stonožka´´ u příležitosti svého třicetiletého výročí umožnilo přihlášeným školám vstup za symbolickou 1 Kč. Dětem se v ZOO nejvíce líbili sloni, šelmy, opice, tuleni a žirafy. Po prohlídce doporučeného okruhu jsme se všichni shromáždili v promítacím sále, kde děti vyslechly zajímavou přednášku o heraldických zvířatech doplněnou fotografiemi erbů států, panovníků a šlechty. Naši žáci byli pochváleni za dobré znalosti v této oblasti.

Hnutí "Stonožka" také vypisuje výtvarnou soutěž. Tématem jsou Heraldická zvířata. To jsou ta zvířata, která děti najdou nejen ve státních znacích, ale také třeba v erbech panovníků, ve znacích měst, krajů a oblastí různých míst světa. Jsou to např. lvi, orli, ale i tygři, sloni, hroši, antilopy, kondoři, krokodýli, hadi apod.

Pokyny k soutěži naleznete ZDE

Myslím, že se akce zdařila, přálo nám i počasí. Dětem se v ZOO líbilo a to je to hlavní.

Mgr. Dana Králová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přiložené soubory ke stažení:

pokyny-k-soutezi.pdf (126,5 kB)

Malé zastavení u giganta českého průmyslu

Vloženo 09.05.2019

Vážení čtenáři,

v návaznosti na polytechnický kroužek v Oselcích (v průběhu roku jej navštěvovalo cca 20 žáků 7. – 9. ročníků) jsme vyrazili na exkurzi do výrobního závodu společnosti Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi. Měli jsme možnost nahlédnout během 1,5 hodinové prohlídky do montážních prostor, v nichž se kompletovaly motory a finalizovala celá auta. Překvapil nás poměrně nízký podíl robotizace celého procesu a velký podíl manuální práce. Z celé továrny byl cítit nejen velký tlak na výkon (včetně „motivačních“ tabulí zobrazujících deficit výroby k původnímu plánu), naprostá přesnost a dochvilnost, ale také různé benefity a čisté pracovní prostředí, včetně nadstandartních služeb pro pracovníky. Děti si také prohlédly ŠKODA Muzeum, kde na ně čekal nejen duch historie, ale také nejnovější trendy v automobilovém průmyslu a různé koncepty a vize.

Kdo ví, třeba tato akce inspiruje někoho k rozvíjení svého talentu v rámci mobility.

Děkujeme všem za bezproblémový průběh celodenní exkurze a budeme se těšit na další návštěvy provozů technických firem.

Pavel Pelcr a Jan Ticháček

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Soutěž pod dohledem policie - Besip

Vloženo 09.05.2019

Parádní 4. místo na dětském dopravním hřišti vybojovala čtveřice našich reprezentantů v soutěži pořádané Besipem. Ve škole se na soutěž připravovali dívky i kluci, ale nakonec se na soutěž muselo vypravit družstvo v pozměněném složení. Důvodem změny byla nemoc jedné členky a druhá si krátce před soutěží způsobila úraz. Do družstva tedy nastoupily 2 náhradnice, které si v soutěži vedly velmi zdatně.

Soutěž se skládá ze 3 disciplin, soutěžící musí absolvovat část věnovanou zdravovědě, v té byli nepomučtí nejlepší ze všech soutěžících, pak následuje jízda zručnosti na vytyčené trati. Z pohledu přihlížejícího diváka byla trať pro všechny velmi náročná. Zde se našim příliš nedařilo a připisovali si trestné body. Závěrečnou disciplinou je jízda na kolech v areálu dětského dopravního hřiště. Všechny soutěžící bedlivě sledovali příslušníci dopravní policie, policisté z blovického oddělení a ještě i blovičtí městští strážníci. Z fotografií je zřejmé, že pod pohledem takového množství policistů se přece jen tu a tam nějaká ta nervozita tréma dostaví. na dopravním hřišti si naši vedli velmi slušně, každý ze čtveřice si připsal pouhý jeden trestný. Součet ze všech disciplin přinesl našim velmi pěkné čtvrté místo z osmi soutěžních týmů a k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šokující výsledek ve stolním tenisu

Vloženo 03.05.2019

Vážení sportovní přátelé,

naši žáci zaskočili celý pingpongový svět a po skvělých výkonech přivezli zlaté a stříbrné medaile z krajského finále, které se konalo v Plzni.

Maruška Krumpholcová, Terezka Bláhová a Gabča Kočová (bojovala v okresním kole) v průběhu dne předváděly fantastické výkony, především pak ve čtyřhrách překvapovaly sehraností a tvrdými údery. Nekompromisní Terezčin bekhend a rotovaný forhend Marušky přiváděly do úzkých protihráčky, které se stolnímu tenisu věnují v žákovských soutěžích. Po velkých bitvách postupně porazily Masarykovu ZŠ Plzeň, Gymnázium Mikulášské nám. Plzeň a ZŠ Horní Bříza a staly se krajskými přebornicemi.

Kluci bojovali jako lvi, vzájemně se povzbuzovali a nenechali se zlomit ani porážkou od celkového vítěze ze Stodu. Po vítězstvích se soupeři z 15. ZŠ v Plzni a Masarykově ZŠ v Plzni kluci vyskočili na skvělý stříbrný stupínek. Chlapci vzhledem ke svému věku mají ještě všechno před sebou a mohou v této kategorii reprezentovat školu i v dalším roce. To se máme jistě na co těšit…

Naši školu reprezentovali: Jarda Duraj, Tomáš Turek, Vašek Hejpetr, Zdeněk Müller, Maruška Krumpholcová, Terezka Bláhová a Gabča Kočová.

Děkujeme a blahopřejeme ke skvělému úspěchu!!!

Pavel Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Nepomucké olympijské naděje opět září

Vloženo 03.05.2019

Vážení neúnavní sportovní nadšenci,

po období ladění formy v tělesné výchově a ve sportovním kroužku jsme již opět vklouzli do závodního rytmu a vyrazili jsme reprezentovat naši školu na okresní kolo OVOV (Odznak všestrannosti olympijských soutěží), které se již tradičně konalo v Žinkovech. Čekaly nás tyto disciplíny: hod medicinbalem, trojskok, přeskoky švihadla, kliky a běh 1000m. Při účasti 5 škol dosáhlo naše družstvo skvělých výkonů a s přehledem si vybojovalo právo postupu do krajského finále. Velkou radost nám však udělali také žáci, kteří se vzhledem ke svému věku do školního družstva nedostali, ale využili možnost reprezentovat školu jako jednotlivci. To svědčí o tom, že je tento komplexní sportovní projekt zaujal a baví je cvičit a pracovat se svým vlastním tělem. Celkově 14 nepomuckých sportovců pokračuje v cestě za svým olympijským snem, jehož další kolo proběhne 22. května v Tachově. Tam nás čekají následující disciplíny: běh 60m, běh 1000m/driblink 2min, hod míčkem, skok do dálky, shyby a leh-sedy.

Družstvo: Monika Hlásková, Tereza Bláhová, Marie Krumpholcová, Evelína Králiková, Adam Šmíd, František Pupík, Jan Klůs a David Jára.

Jednotlivci: Andrea Tyrpeklová, Nikola Rašková, David Fiala, Filip Duraj, Vít Zahradník, Karolína Dlouhá a Jaroslav Duraj.

Jedeme dál!!!

Pavel Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okrskové kolo Mc Donald Cup

Vloženo 27.04.2019

Smíšené fotbalové týmy z 1. stupně jsou rozděleny do 2 věkových kategorií, mladší kategorii tvoří žáci z 1. - 3. tříd, čtvrťáci a páťáci jsou kategorie II. Naši nejmladší fotbalisté si po parádních výkonech v celém turnaji odehraném na hřišti v Žinkovech zajistili celkové druhé místo a to je kvalifikovalo do okresního kola Mc Donald Cupu. Mužstvo II. kategorie sice předvádělo hezký fotbal, ale chyběla trocha štěstí v neproměňování gólových šancí, po odehraných zápasech skončil náš tým na pěkném čtvrtém místě.

K postupu mladších žáků blahopřejeme a věříme, že i v dalším kole budou naši školu úspěšně reprezentovat.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Další sportovní úspěch zaznamenali naší žáci ze 2. - 5. tříd, kteří v okresním kole štafetového poháru obsadili v silné konkurenci třetí místo. Fotografie našich reprezentantů pořídila p. uč. M. Ptáčková.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Skvělá a užitečná nabídka

Vloženo 25.04.2019

Od jedné studentky zubního lékařství jsme dostali do školy nabídku na vzdělávací program Dental Prevention zaměřený na výuku správné domácí péče o zoubky a dásně pro děti ve školkách a školách. Děti se od 4 lektorek dozvěděly základní informace o dutině ústní, o zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, důvodech proč je třeba čistit zoubky a jak si správně vybrat kartáček. Po teoretické části následoval praktický nácvik, při kterém si každý individuálně vyzkoušel, jak správně čistit zoubky a dásně. Preventivní akci absolvovaly všechny děti z prvního až šestého ročníku a podle reakcí dětí se přednášky i praktické ukázky líbily. Studentky velmi příjemnou formou dětem předávaly celou řadu odborných informací a určitě hodiny věnované zubní prevenci byly pro všechny užitečně stráveným časem. Všem studentkám patří velké poděkování.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11) 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Kalendář

<<  Září 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Vybraný citát

Neznámý autor:

Co děti dělají, má pro ně mnohem větší význam, než to, co vidí a slyší.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2021 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com