Základní škola Nepomuk
Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

Sklenice na nakládání a zavařování

Školní jídelna ZŠ nabízí zdarma sklenice o obsahu 4 litry. Zájemci, kontaktujte vedoucí školní jídelny p. Hatajovou,

tel. 371 591 439, sjzsnepomuk@seznam.cz


Oznámení

Vážení rodiče,

z důvodu účasti na na lyžařském výcviku žáků 7. ročníku ruším následující kroužky:

17. 2. 2020 - Míčové hry 14:45 - 15:45
18. 2. 2020 - Klub deskových her a logického myšlení 14:45 - 16:15
19. 2. 2020 - Atletika/gymnastika 14:15 - 15:00
20. 2. 2020 - OVOV 14:45 - 15:45

Děkuji za pochopení.

Pavel Pelcr


Adventní vystoupení Písničky

Vloženo 02.12.2019

Tradičně se ne nepomuckém náměstí zahajuje adventní čas vánočním jarmarkem a doprovodným programem. Pravidelně na jarmarku vystupují žáci základní a umělecké školy. Sbormistr školního sboru Písnička p. Mgr. D. Králová s dětmi od začátku školního roku pravidelně zkouší a jedním z prvních veřejných vystoupení je právě adventní trh. Po historické hudbě Elthin se představil druhý školní sbor Canto nepomucenum složený převážně z učitelek základní školy. Pak se prostor pro účinkující zaplnil dětmi ze sboru Písnička a pod vedením p. uč. Králové děti zazpívaly to, co se během zkoušek naučily. Další současní i bývalí žáci naší školy vystoupili před rozsvícením vánočního stromu na nepomuckém náměstí za nepomuckou základní uměleckou školu. Všechna vystoupení byla zaslouženě odměněna potleskem. V závěru adventního podvečera si mohli zájemci vyzvednout tzv. lampiony štěstí a společně je z náměstí vypustili do noční oblohy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Kam na střední školu?

Vloženo 22.11.2019

Termín odevzdání přihlášek na střední se nezadržitelně blíží. Po třídních schůzkách se váhající zájemci z řad vycházejících žáků sešli ve školní aule, kde zástupci 6 středních škol představili své školy a především nabídku oborů. Po prezentaci a představení škol měli zájemci možnost si se středoškolskými pedagogy popovídat.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Představení blovického gymnázia

Vloženo 22.11.2019

Gymnázium Blovice je jednou ze středních škol, kam pravidelně naši deváťáci odcházejí studovat. Komu by současní deváťáci mohli věřit víc než bývalým o rok starším spolužákům. Ještě před šesti měsíci se spolu potkávali na chodbách, z těch bývalých deváťáků jsou už nyní gymnazisté. V aule naší školy povyprávěli současným deváťákům, jak se jim na blovickém gymnáziu vede, co je překvapilo a proč by právě tuto střední školu doporučili.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Jak se žilo za totáče

Vloženo 22.11.2019

Z iniciativy dějepisářek je v současné době ve škole výstavka zaměřená na dobu před 30 a více lety s názvem Jak se žilo za totáče. Dějepisářky v předstihu požádaly své žáky, zda by z domova mohli přinést to, co dnes možná může někomu zvláštní a podivné, ale my starší dobře známe předměty z každodenního života. Fotografie jsou pořízeny při návštěvě 6. ročníku.

Co nejvíc návštěvníky zaujalo? Opravdovými taháky jsou tyto předměty, kdysi oblíbená zmijovka, líbí se také fotoaparáty, málokdo odolá, aby si nezkusil vojenskou helmu a plynovou masku, psací stroj, nebo si nezalistoval ve starém slabikáři. K vidění jsou také kdysi často udělovaná vyznamenání a ocenění, diplomy, odznaky, noviny, průkazky, fotografie, bankovky, časopisy, gramodesky, kazeťáky atd.

Děkujeme všem rodičům a prarodičům za zapůjčení předmětů a kolegyním za čas věnovaný přípravě výstavy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Advent se blíží

Vloženo 13.11.2019

Žáci 6. C spolu s třídní učitelkou p. Mgr. T. Bečváříkovou se zúčastnily soutěže vyhlášené Kanceláří prezidenta republiky. Kancelář vyzvala školy v celé ČR, aby děti vlastnoručně vyrobily betlém, zaslaly fotografii a zapojily se do soutěže. Deset nejhezčích betlémů bude vystaveno a jejich autoři budou pozváni na mimořádnou prohlídku Pražského hradu.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Okresní kolo ve florbalu

Vloženo 08.11.2019

Vážení sportovní příznivci,

ve středu 6. 11. se naše dívky 8. – 9. tříd zúčastnily okresního kola ve florbalu, které se konalo v Přešticích. V prvním utkání holky prohrály 1:3 s pozdějším vítězem celého turnaje, družstvem z Chlumčan. V dalších utkáních však porazily týmy Gymnázia Blovice (6:0), Dobřan (7:0) a Stodu (5:1). V semifinále bohužel proti týmu Chotěšova neudržely slibný náskok 2:0 a na samostatné nájezdy nakonec odešly poraženy 2:3. Velké uznání však dívky zaslouží za to, jak dokázaly nezdar hodit za hlavu, plně se koncentrovat na zápas o 3. místo a deklasovat Přeštice výsledkem 5:1. Jsme však především velmi spokojeni s výkony celého družstva, kde jsme bez závodní hráčky obstáli proti silným týmům z okolí Plzně, které disponují hráčkami z plzeňských oddílů.

Naši školu reprezentovaly:
Adéla Bělová, Nikola Rašková, Tereza Bláhová, Marie Krumpholcová, Karolína Boltíková, Ruby Vandaele, Aneta Suchanová a Evelína Králiková.

Holky, děkujeme!

Kliknutím obrázek zvětšíte

Borci z OVOV zdolali „Metrovku“

Vloženo 04.11.2019

Vážení,

přinášíme vám krátkou reportáž z návštěvy Sportcentra Koloseum v Plzni. Pro děti ze sportovního kroužku OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) byl připraven kruhový trénink pod vedením lektora, při němž si děti vyzkoušely mnoho nových cviků. Poté si prohlédly ostatní prostory centra (horolezeckou stěnu, spinningovou část, apod..), vše pak završily obří pizzou „Metrovka“ v přilehlé restauraci. Velké poděkování pak patří rodině Bláhových za realizaci a financování celé akce!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šok v pinčesovém světě

Vloženo 04.11.2019

Vážení sportovní nadšenci,

vezeme vám neskutečnou zprávu ze světa stolního tenisu. Naši chlapci 8. a 9. tříd v krajském kole konaném v Plzni postupně porazili nadupané týmy Stodu, Domažlic, 15. ZŠ v Plzni a Masarykovy ZŠ. Po fantastických výkonech získali nejen zlaté medaile, ale také právo účasti na republikovém finále, které se bude konat v březnu v Trutnově.

Adam Šmíd a Tomáš Michálek předváděli parádní pinčes ve čtyřhře, kde vyhráli všechna utkání, v singlech pak dokázali porážet i závodní hráče z různých oddílů. Skvěle je pak doplňovali Honza Klůs a Honza Pitule, kteří dokázali tým podržet výhrami se svými soupeři. Celkově pak cinklo toužebné prvenství a historická účast v celorepublikovém finále.

Ale pozor, to není vše. Naše dívky se nenechaly zahanbit a obsadily parádní 2. místo, kde mimo jiné deklasovaly tým Masarykovy ZŠ. Obsadit 2. místo v kraji bez účasti závodní hráčky, to vážně není špatné!!!!!

Naši školu ve stolním tenisu reprezentují:

Starší chlapci: Adam Šmíd, Tomáš Michálek, Jan Pitule a Jan Klůs.

Starší dívky: Gábina Kočová, Tereza Bláhová a Marie Krumpholcová.

Všem reprezentantům blahopřejeme ke skvělým výsledkům!!!

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Halloween ve škole

Vloženo 01.11.2019

Pro celý první stupeň připravily žákyně a žáci z 2. stupně celodenní akci zaměřenou k podzimnímu svátku Halloween. V budově školy a v okolí plnily děti různé úkoly prokazující šikovnost a odvahu a samozřejmě, že za úspěšně splněné úkoly následovaly drobné odměny. Jak pořadatelé tak i účastníci slavnosti byli k události patřičně oblečeni a vyzdobeni. Díky všem za přípravu netradičního hezkého dne.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Kalendář

<<  Únor 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Vybraný citát

Anouilh:

Život sestává z mnoha malých mincí, kdo je umí sbírat, má bohatství.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2020 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com