Zájezd do Anglie

Krátká zpráva o zájezdu našich žáků do Anglie

Anglie

Do Anglie jsme se vypravili 2. října. Jeli jsme přes Německo, Belgii a Francii. Přes Eurotunel jsme se brzy ráno dostali do Anglie.
S průvodkyní Ivou jsme první den navštívili observatoř na Greenwich, vystoupali na Tower Bridge a podívali se do Katedrály sv. Pavla. Den jsme zakončili setkáním s naší rodinou a první večeří v novém domově.
Následující ráno – úterý – jsme brzy vyrazili směr Oxford, kde jsme si prohlédli univerzitu a město. Dalším bodem byla studia Warner Bros, ve kterých jsme strávili přes čtyři hodiny. Mohli jsme se projít Zapovězeným lesem, po nástupišti 9 ¾ nebo ochutnat máslový ležák.
Třetí den jsme se vydali do města Salisbury na prohlídku chrámu a Magny Charty. Následoval Stonehenge, kde nás dohnalo deštivé počasí s nepříjemným větrem. Poslední zastávkou den bylo přístavní město Portsmouth a vyhlídková věž Spinnaker Tower. Středa byla také náš poslední den u rodin, předali jsme jim proto dárky na rozloučenou, přivezené z České republiky.
Ve čtvrtek, který byl posledním dnem našeho zájezdu, jsme se rozloučili s rodinami a naposledy se vydali do Londýna do Muzea voskových figurín Madamme Tussaud’s. Jeli jsme metrem a podívali se na Westminsterský palác, Big Ben a London Eye. Na Oxford Street jsme měli možnost koupit si suvenýry a svačinu na cestu domů.
Viděli jsme všechno možné od památek po novodobé stavby. V Anglii jsme si to užili a je to zážitek, který si v srdci budeme nosit do konce našich životů.

Žáci 9. tříd