Svatojánské mosty

28. dubna 2024 proběhne na Zelené Hoře vernisáž výtvarných prací

V roce 2024 oslavíme 295. výročí svatořečení svatého Jana Nepomuckého. Ve spolupráci s městem Nepomuk, Základní školou Nepomuk, Němejcovým atelierem K, Maticí svatého Jana Nepomuckého a Svatojánským muzeem byla vyhlášena výtvarná soutěž s názvem Svatojánské mosty. Jedná se o 2. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky dětského výtvarného projevu. Soutěž je určena především pro děti a mládež ve věku 4 až 16 let, ale je zde i kategorie Mladí srdcem pro starší.
Pozvánka k účasti na přehlídce byla poslána také do všech partnerských měst Nepomuka, která se nacházejí v České republice, na Slovensku, v Polsku, Litvě, Chorvatsku, Německu, Nizozemí a Brazílii.
Hlavním tématem letošního ročníku je voda. Bližší informace lze nalézt na internetu na stránce svatojanskemosty.cz. Obrázky do soutěže bylo možno posílat do konce března letošního roku.
V neděli 28. dubna proběhne na Zelené Hoře vernisáž soutěžních prací a vyhlášení výsledků. Celá akce bude zahájena mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Také zde proběhne doprovodný program, při němž vystoupí žáci Základní školy Nepomuk, Základní umělecké školy Nepomuk, loutkové divadlo JáToJsem a zpěvák Ondřej Ruml.

Chtěli bychom všechny co nejsrdečněji pozvat na Zelenou Horu. Přijďte a prožijte báječný den.

Program vernisáže