Exkurze do Prahy

Osmáci vyrazili na exkurzi do Prahy.

11. dubna si naši osmáci užili zábavnou exkurzi „Rychlovku na Karlově mostě a bojovku na Kampě.“

Naše vycházka začala na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV. Nejprve jsme se dozvěděli, co se děje v Klementinu, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu. Během dalšího putování po Karlově mostě jsme objevovali, kde sídlí politici, proč jsou na mostech věžičky, co vybojoval Bruncvík pro české země, k čemu slouží ledolamy a mnoho dalšího. Jedna skupina dětí objevovala a soutěžila mezi sebou v češtině, druhá parta v angličtině. Každá správná odpověď byla odměněna zlaťákem, popř. drahokamem.

Druhá část programu proběhla v terénu s mapičkami na Kampě. V rámci bojovky žáci zjišťovali informace o sochách, stromech, mlýnských kolech a třeba i to, kde spala anglická královna Alžběta II.

Žáci konfrontovali dosažené znalosti ze školy v terénu a ještě se u toho dobře bavili.