Základní škola Nepomuk
Čtvrtek 22. února 2018, svátek má Petr
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

Zimní sporty a naši žáci - Bruslení

Vloženo 30.01.2017

Vážení sportovní přátelé,

v těchto krásných zimních dnech jsme se žáky vyrazili na zamrzlou plochu Kaplanky, abychom si připomněli další ze zimních sportů, tentokrát bruslení. Téměř všichni jsme si tuto aktivitu náramně užili a v průběhu času bylo k vidění velké zlepšení. Někteří žáci také pomáhali svým začínajícím kamarádům s prvními krůčky v bruslích.

Velké poděkování patří pracovníkům Technických služeb Nepomuk (p. Dubský Jiří, p. Dubský Miroslav a p. Hulec Jiří), kteří nám pomohli s úpravou ledové plochy!

Text a foto P. Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Tradice Tří králů

Vloženo 09.01.2017

Tradice Tří králů je udržována i v naší škole. Prvňáčci ze třídy p. uč. Vopalecké si vyrobili tříkrálovské čepice a vydali se po škole, aby zazpívali a popřáli kamarádům i členům pedagogického sboru. Sladké odměny po zazpívání koledy dočkali od p. zástupkyně Naušové.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Jarmáreček 2016

Vloženo 03.01.2017

O jarmárku jsme již na webu informovali. Těsně před vánočními prázdninami členové školního parlamentu rozdělili celou částku, která se po prodeji na vánočním jarmárku shromáždila. Jak žáci rozhodli, to je zřejmé z celkového přehledu.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Vážení sportovní čtenáři,

Vloženo 28.12.2016

ve čtvrtek 22. 12. 2016 jsme na naší škole uspořádali Vánoční sportovní turnaj pro žáky 2. stupně. V městské hale byl připraven turnaj v přehazované pro žáky 6. a 8. tříd, ve školní tělocvičně hráli žáci 9. ročníku volejbal a pro děti ze 7. tříd byl v prostoru školní budovy uspořádán turnaj ve stolním tenisu dvojic. V průběhu těchto turnajů bylo k vidění mnoho zajímavých zápolení, skvělých sportovních výkonů i vypjatých emočních situací. Celý den byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků na jednotlivých sportovištích a předáním drobných sladkých odměn. Doufáme, že si děti poslední předvánoční den patřičně užily a odnesly si jen dobré prožitky. Děkujeme všem za bezproblémový průběh Vánočního sportovního dne!

Krásné Vánoce a mnoho sportovního nadšení a odhodlání do nového roku přeje všem školní kolektiv tělocvikářů 2. stupně.

Milan Tůma, Jan Ticháček a Pavel Pelcr

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Vážení sportovní příznivci,

Vloženo 28.12.2016

v úterý 13. 12. 2016 se vybraní chlapci a dívky 8. a 9. tříd zúčastnili okresního kola ve volejbalu, které se konalo v Přešticích. Chlapci se ve svém turnaji utkali s družstvy A a B pořádající školy z Přeštic. Po velice dobrých výkonech v obou utkáních přesvědčivě zvítězili a vybojovali si tak postup do jarního krajského finále. Nejvíce potěšující je skutečnost, že to v podání našich borců nebyla jen odbíjená z 1. doteku přes síť, ale chlapci se opravdu snažili o kombinaci rozehry, nahrávky a zakončení, která se jim v mnoha případech opravdu povedla!!!

Také dívky nastoupily pouze ke dvěma utkáním, což mimo jiné svědčí o smutném stavu tohoto sportu. Po zlepšujícím se výkonu a drtivém podání dívky vybojovaly vítězství v zápasech s domácím družstvem a s týmem ze Stodu. Těmito výsledky si také zajistily právo postupu do jarních bojů v krajském finále. Vzhledem k tomu, že polovina týmu je složena z žákyň 8. tříd, je zde veliká naděje i pro příští ročník.

Naši školu reprezentovali:

Chlapci: Jakub Záleský, David Holub, Pepa Červený, Petr Mach, Tonda Viktora, Pavel Flajšman, Jakub Zdvořáček, Milan Černý, Matěj Brašna, Tomáš Havlíček, Daniel Matejov a Daniel Bárta

Dívky: Kristýna Michálková, Barbora Benediktová, Michaela Radová, Eliška Kutáková, Magdalena Šimečková, Eliška Týmlová, Jana Týmlová, Kateřina Pleskačová, Denisa Milotová, Lucie Formanová

Všem volejbalistům blahopřejeme ke skvělému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Pavel Pelcr a Milan Tůma

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Úspěch našich žáků

Vloženo 14.12.2016

Dostali jsme od p. Lucie Bláhové výstřižek novinového článku a velmi rádi jej zveřejňujeme, protože 2 z úspěšných členů klatovského plaveckého oddílu jsou žáky naší školy. Tereze Bláhové i Šimonu Vokáčovi blahopřejeme ke krásnému výsledku!

Kliknutím obrázek zvětšíte

Podpora technického vzdělávání ve SŠ Oselce

Vloženo 13.12.2016

Stejně jako v minulých letech mají možnost zájemci ze 7. - 9. tříd si vyzkoušet v rámci projektu podpora technického vzdělávání práci s kovovými a dřevěnými materiály v dílnách SŠ Oselce. Na snímku kluci pod vedením učitele odborného výcviku V. Jakubčíka si vyrábějí domino.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Mikulášský den

Vloženo 06.12.2016

Děvčata a kluci z pátých tříd v pondělí 5. prosince si vzali na starost mikulášské povinnosti a navštívili na prvním stupni ve třídách své mladší spolužáky. Po zvládnutí nebeských i pekelných povinností ze školy odešli vykonat mikulášské, andělské a čertovské služby ještě do mateřského centra Beruška.

Aby atmosféra byla ještě bohatější a pestřejší, třídní učitelky třeťáků a čtvrťáků připravily pro děti čertovskou a andělskou školu.

Fotografie od Zdeny Švecové, Jany Kašíkové a Evy Vápeníkové naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Vánoční jarmárek

Vloženo 05.12.2016

Tradiční vánoční jarmárek přilákal do školy opět obrovské množství návštěvníků. Pěvecký sbor písnička zazpíval pod vedením p. Mgr. Dany Králové tentokrát v atriu školy.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Zdobení vánočního stromku

Vloženo 02.12.2016

O tom, že Vánoce se kvapem blíží, není pochyb. Téměř na každém kroku jsou vidět symboly, které k oblíbeným svátkům patří. Stejně tak v naší škole každý den vítá přícházející děti ozdobený vánoční stromek. Na snímcích vidíme šesťáky, jak zdobí v prostoru hlavního vchodu do budovy vzrostlý smrček.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15

Kalendář

<<  Únor 2018  >>

PoÚtStČtSoNe
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4


 

Vybraný citát

Buddha:

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2018 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com