Středa 20. června 2018, svátek má Květa

Úspěch našich žáků

Vloženo 14.12.2016

Dostali jsme od p. Lucie Bláhové výstřižek novinového článku a velmi rádi jej zveřejňujeme, protože 2 z úspěšných členů klatovského plaveckého oddílu jsou žáky naší školy. Tereze Bláhové i Šimonu Vokáčovi blahopřejeme ke krásnému výsledku!

Podpora technického vzdělávání ve SŠ Oselce

Vloženo 13.12.2016

Stejně jako v minulých letech mají možnost zájemci ze 7. - 9. tříd si vyzkoušet v rámci projektu podpora technického vzdělávání práci s kovovými a dřevěnými materiály v dílnách SŠ Oselce. Na snímku kluci pod vedením učitele odborného výcviku V. Jakubčíka si vyrábějí domino.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Mikulášský den

Vloženo 06.12.2016

Děvčata a kluci z pátých tříd v pondělí 5. prosince si vzali na starost mikulášské povinnosti a navštívili na prvním stupni ve třídách své mladší spolužáky. Po zvládnutí nebeských i pekelných povinností ze školy odešli vykonat mikulášské, andělské a čertovské služby ještě do mateřského centra Beruška.

Aby atmosféra byla ještě bohatější a pestřejší, třídní učitelky třeťáků a čtvrťáků připravily pro děti čertovskou a andělskou školu.

Fotografie od Zdeny Švecové, Jany Kašíkové a Evy Vápeníkové naleznete ve fotogalerii.

Vánoční jarmárek

Vloženo 05.12.2016

Tradiční vánoční jarmárek přilákal do školy opět obrovské množství návštěvníků. Pěvecký sbor písnička zazpíval pod vedením p. Mgr. Dany Králové tentokrát v atriu školy.

Zdobení vánočního stromku

Vloženo 02.12.2016

O tom, že Vánoce se kvapem blíží, není pochyb. Téměř na každém kroku jsou vidět symboly, které k oblíbeným svátkům patří. Stejně tak v naší škole každý den vítá přícházející děti ozdobený vánoční stromek. Na snímcích vidíme šesťáky, jak zdobí v prostoru hlavního vchodu do budovy vzrostlý smrček.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Písnička na adventním trhu

Vloženo 28.11.2016

Nepomucké tradiční rozsvícení vánočního stromku se neobejde bez účasti pěveckého školního sboru Písnička. P. učitelka Dana Králová i letos s dětmi nacvičila sérii písniček, které zazněly z podia vedle radnice. Více než třicítka dětí svým vystoupením potěšila nejen nejbližší rodinné příslušníky, hezké skladby v podání dětí oslovily i ostatní návštěvníky nepomuckého adventního trhu. Upřímné poděkování patří všem dětem, kolegyním doprovázející sbor i vedoucí p. Daně Králové.

Techmánie a Planetárium Plzeň – výuka trochu jinak

Vloženo 28.11.2016

Byl čtvrtek 24. listopadu, ale my osmáci jsme tentokrát nemířili do školní budovy. Čekala na nás věda "trochu jinak". No řekněte, kdy se vám povede změřit svoji rychlost v běhu se slepicí, vyzkoušet svůj postřeh v chytání náhle padajících tyček, zavřít spolužačku do bubliny z obřího bublifuku, vytáhnout sami sebe na volně visící sedačce do výšky dvou metrů, vystřelit raketku pomocí vyrobeného vodíku, zjistit, jak by vypadala vaše ruka pod paprsky různých záření, porovnat, kolik byste vážili na Jupiteru a kolik na Měsíci? Nevěřili byste, jak je těžké sestavit správné složení jídelníčku pro modelku nebo horníka. Víte, že z 1000 kg zlaté rudy se získají 4 g zlata, ale z 1000 kg chytrých telefonů je to 250 g zlata, 2700 g stříbra a 120 kg mědi? A co teprve když si můžete vyzkoušet simulaci stavu bez tíže na gyroskopu! Bylo toho samozřejmě mnohem víc a nikdo nestihl všechno.

V Techmánii a v planetáriu utíká čas nějak rychleji. A jestli si myslíte, že si naše paní učitelky daly kafe a dívaly se nás z ochozu, tak se pletete. Užívaly si to na stanovištích stejně jako my, jen do gyroskopu se nám je nepodařilo dostat.

Tak snad někdy příště.

Žáci 8.A a 8.B

Školní parlament

Vloženo 28.11.2016

Po odchodu deváťáků na střední školy byl školní parlament doplněn o další zástupce tříd a snímky ukazují jedno ze setkání členů parlamentu. Od září za pedagogické pracovníky spolupracuje se členy školního parlamentu p. učitel Pavel Pelcr.

Svatební obřad

Vloženo 10.11.2016

V rámci předmětu výchova k občanství a ke zdraví si šesťáci připravili a uskutečnili svatební obřad. Připravili si potřebné rekvizity, nahráli si svatební pochod, sestavili řeč oddávajícího a samozřejmě se svatebčané na obřad patřičně vyšňořili. Krátce po obřadu došlo i na svatební tradici v podobě hodu kytice mezi "svobodné" slečny. Vyučující p. Mgr. V. Šlajerová pak své žáky překvapila pozváním ke slavností tabuli, kde na celou třídu čekaly svatební mufiny. Na společném snímku jsou svatebčané, oddávající i svědci se svatebními hosty.

Foto Věra Šlajerová

Lidické děti

Vloženo 09.11.2016

K informaci o přednášce využijme článek zveřejněný v Plzeňském deníku 8. listopadu 2016.

Podle reakcí přítomných školáků přednáška mladé posluchače opravdu zaujala. Autentické vyprávění pamětníků, kteří na vlastní kůži zažili to, o čem se tehdy dozvěděl celý svět, to se ničím nahradit nedá.

Na snímku dvojice lidických dětí, ač už oba mají za dlouhá léta, název lidické děti k nim bude patřit stále.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (14) 15 16 17 18 19

<<  Červen 2018  >>

J. A. Komenský:

Nebojím se, že svými žáky budu předstižen, leč přeji si to.