Úterý 21. srpna 2018, svátek má Johana

Budoucí žáci 6. ročníku, vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali o adaptačním kurzu na začátku nového školního roku 2018/19.

Tento kurz se bude konat pro žáky 6. ročníku ve dnech 12. - 14. září 2018 (od středy do pátku) ve Sportcentru Žinkovy. V rámci programu budou probíhat různorodé aktivity, které by měly vést k vzájemnému poznání žáků v třídních kolektivech a k vzájemnému seznámení žáků a jejich třídních učitelů.

Učitelé 2. stupně Základní školy Nepomuk

Třeťáci v knihovně

Vloženo 21.03.2017

Ve středu 15. 3. 2017 žáci třetích tříd navštívili Městskou knihovnu Nepomuk. Paní Žáková pro nás připravila velmi hezkou besedu o spisovatelce A. Lindgrenové, dále nás seznámila s knihami od této autorky. Dozvěděli jsme se, jak se můžeme do knihovny přihlásit, půjčovat knihy. Na závěr jsme si v knihovně četli z knihy Karkulín.

Žáci a paní učitelky děkují paní Žákové za velmi zajímavý program.

Mgr. Hana Skalová

Kvalifikační turnaj

Vloženo 16.03.2017

Další sportovní klání, ze kterého vzsešli reprezentanti naší školy je minulostí.

Ve středu jsme pořádali školní kolo ve stolním tenisu jako kvalifikaci do krajského finále v Plzni. Tento turnaj byl dle propozic určen pouze pro chlapce 6. - 7. tříd. V konkurenci 12 sportovců si postup vybojovali: Tomáš Michálek, Adam Šmíd, Martin Růžička a Adam Matoušek. Děkujeme všem účastníkům za krásné výkony a velmi nás těší, že o tento sport byl tak velký zájem.

Na snímku postupující kvarteto.

Za organizátory kvalifikačního turnaje
Pavel Pelcr

Módní přehlídka v angličtině?

Vloženo 14.03.2017

Ano, proč ne! Přesvědčili se o tom osmáci. Procvičování cizího jazyka může mít nepřeberné množství variant. Umět pojmenovat oblečení, vyjmenovat barvy a doplňky si kluci děvčata vyzkoušeli při improvizované módní přehlídce. Nešlo ani tak o modely, ale o procvičování angličtiny. Skvělý nápad, souhlasíte?

Úspěch našeho žáka v šachovém turnaji

Vloženo 13.03.2017

Rádi zveřejňujeme informaci o pěkném úspěchu žáka naší školy. Čtvrťák Samuel Trhlík se umístil v šachovém turnaji v Plzeňské šachové lize na krásném třetím místě. Blahopřejeme!

Foto Radka Hronková

Okresní kolo recitační soutěže

Vloženo 13.03.2017

Ve středu 8. března se někteří žáci naší školy zúčastnili okresního kola Recitační soutěže v Blovicích. První kategorii reprezentovali Adéla Beroušková a Kryštov Kuba, druhou František Pupík a Karolína Kubíková a třetí Andrea Tyrpeklová. Poslední zmiňovaná vybojovala postup do krajského kola jako náhradnice. Všem zúčastněným moc blahopřejeme. na snímku nejúspěšnější účastnice okresního kola z naší školy.

Za reprezentaci naší školy všem recitátorům děkujeme.

Text a foto Eva Vápeníková

Divadelní hra Tajemný rudý kvítek

Vloženo 13.03.2017

Malý divadelní klub vstoupil do letošní sezóny s novým názvem Johánek. Pro soutěžní přehlídku letos holky a kluci a pod vedením p. uč. Jany Vopalecké nacvičili hru s názvem Tajemný rudý kvítek. Autorka hry a současně i režisérka p. uč. Jana Vopalecká před odjezdem na plzeňskou soutěžní přehlídku divadelních souborů pozvala do auly nepomucké školy žáky a žákyně z 1. stupně. Ti byli prvními diváky na dvou generálních zkouškách. Dvakrát zaplněná aula ocenila herecké výkony herců i scénář zaslouženým potleskem.

Děkujeme všem dětským hercům za hezký zážitek a čas, který spolu s režisérkou přípravě hry, kostýmů, kulis společně věnovali.

Na snímku všichni herci i autorkou při závěrečné děkovačce.

Karneval

Vloženo 06.03.2017

Vážení čtenáři,

dne 27. 2. 2017 se konal v tělocvičně tradiční karneval pro žáky naší školní družiny. Akci pořádali členové školního parlamentu spolu s panem učitelem Pelcrem. Pro děti byla přichystána stanoviště se zábavnými úkoly, za jejichž úspěšné splnění si soutěžící odnesli sladkou odměnu. Poté následovala dětská diskotéka a vyhlášení nejlepších masek, mezi které patřila jeptiška, policistka, princezna a čertice.

Natálie Lepičová, zástupkyně školního parlamentu

Vloženo 25.02.2017

Školní kolo soutěže v recitaci

Vloženo 25.02.2017

Školní kolo soutěže v recitaci patří minulosti. Kluci děvčata soutěžili před svými spolužáky a porotou ve školní aule. Byli rozděleni do 3 kategorií podle věku a nejúspěšnější recitátoři z každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se uskuteční v Blovicích. Děkujeme všem soutěžícím, porotkyním i vyučujícím za práci a čas, který přípravě i realizaci školního kola věnovali.

Návštěva oseleckých dílen

Vloženo 25.02.2017

O možnosti vyzkoušet si práci s kovem i dřevem jsme na školním webu už informovali. Tehdy dojížděli kluci z naší školy do truhlářské dílny oselecké školy. Ve druhé polovině série návštěv SŠ Oselce se kluci přemístili do kovodílny, kde si vyzkoušeli práci s kovovými materiály. Zhotovili například opékače buřtů, ty budou k dispozici při různých akcích v nepomucké škole. Za pomoci oseleckých žáků si vyrobili malý spirálový svícen. Na fotografiích pohled na pracoviště, kde společně s dalšími žáky základních škol zkoušejí svou zručnost s kovem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (13) 14 15 16 17 18 19 20

<<  Srpen 2018  >>

Solon:

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.