Úterý 16. října 2018, svátek má Havel

Prezentace SŠ Horažďovice

Vloženo 13.10.2018

Jednou ze škol, kam naši deváťáci po skončení ZŠ chodí, je SŠ v Horažďovicích. Pestrá nabídka perspektivních oborů přiláká každoročně řadu zájemců. Současným deváťákům přivezli zástupci školy a studenti informace o nabízených učebních a studijních oborech, povyprávěli o možnostech různorodé praxe i následného uplatnění v budoucím životě.

Další fotografie v galerii.

Deváťáci V plzeňském DEPO 2015

Vloženo 13.10.2018

Pro školy i veřejnost je nyní v areálu DEPO 2015 otevřena výstava věnovaní stému založení republiky. První exponát, který vítá příchozí, je busta prvního prezidenta. To jistě žádným překvapením není, ale pokud návštěvník přečte popis, dozví, že tato busta TGM stávala na nepomuckém náměstí na místě, kde dnes stojí na podstavci věnovanému obětem válek replika Masarykovy sochy.

V další expozicích si žáci prohlédli, jak vypadaly různé interiéry v různých obdobích, jak se cestovalo, žilo, v jakém prostředí se pracovalo a mnoho dalších informací mapujících celé století našeho státu. Výstava potrvá do 9. prosince a určitě stojí za návštěvu.

Další fotografie v galerii.

Velká Británie potřetí

Vloženo 10.10.2018

Opět hned na začátku školního roku se autobus našich žáků vypravil za kanál La Manche. Zde jsou autentické zážitky účastníka a k tomu další fotografie ve fotogalerii.

Fotografie Mgr. Jana Berkovcová

Důležité termíny školního roku 2018/2019

Vloženo 09.10.2018

Podzimní prázdniny: pondělí 29. a úterý 30. října 2018

Vánoční prázdniny: od soboty 22. prosince 2018 do středy 2. ledna (ředitelské volno čtvrtek 3. a pátek 4. ledna), zahájení vyučování v pondělí 7. ledna 2109.

Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 1. února 2019

Lyžařský kurz: 9. – 15. února 2019

Výuka plavání 2. ročník: únor - duben 2019

Jarní prázdniny: 25. února – 3. března 2019

Velikonoční prázdniny - čtvrtek 18. dubna a pátek 19. dubna 2019 (pátek je st. svátek)

Dřina v přírodě

Vloženo 03.10.2018

Vážení sportovní nadšenci,

dne 25. září jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se konalo v Chlumčanech. Ve studeném, ale příjemném počasí dosáhli naši žáci famózních úspěchů. V konkurenci 9 škol dosáhly mladší žákyně na 2. místo, stříbrný stupínek zopakovali starší žáci a starší žákyně, mladší žáci pak obsadili 4. místo. V individuálním hodnocení zazářili především Maruška Krumpholcová na bronzovém stupínku, Nikola Rašková (4.), Andrea Tyrpeklová (7.) a Adam Šmíd (6.).

I naši nejmladší závodníci v kategorii 4. – 5. tříd se statečně prali s nástrahami náročné trati a rozhodně se neztratili. Lukáš Jandík uzavřel nejlepší desítku startujících, Honza Nezbeda obsadil 17. místo a Štěpán Bulan 22. místo.

Velkou radost máme z umístění družstev, které odpovídá našemu snažení a podstatě výuky tělesné výchovy na základní škole - zapojit všechny děti do co možná nejvíce pohybových aktivit tak, aby si každý mohl vybrat tu svoji oblíbenou část, a tu pak rozvíjet v rámci mimoškolní činnosti.

Děkujeme všem našim sportovcům především za vzájemné povzbuzování a společné prožití často krušných a bolestivých prožitků se šťastným koncem v cíli!

4. – 5. třída: Lukáš Jandík, Jan Nezbeda a Štěpán Bulan

Mladší žáci: Daniel Hornek, Adam Šmíd, Jan Klůs a Jan Pešek

Mladší žákyně: Marie Krumpholcová, Sofie Kubíčková, Ema Drahošová a Monika Hlásková

Starší žáci: Filip Duraj, Martin Málek, Lukáš Sládek a David Fiala

Starší žákyně: Andrea Houšková, Andrea Tyrpeklová, Nikola Rašková a Jana Malinovská

Všem sportovcům blahopřejeme k reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Třeťáci na dnech vědy a techniky

Vloženo 21.09.2018

Žáci ze 3. C využili nabídky, která přišla do školy z Plzně a se svou třídní učitelkou navštívili na plzeňském náměstí Republiky akci zaměřenou na popularizaci vědy a techniky. Jak se jim na Dnech vědy a techniky líbilo, co je zaujalo, co si mohli vyzkoušet, to všechno se dočtete ze zápisků v sešitech účastníků ve fotogalerii.

Sportovní kroužky

Vloženo 13.09.2018

připomínám, že v týdnu od 17. 9. 2018 začínají sportovní kroužky ZŠ Nepomuk (viz přihlášky). Vzhledem ke kapacitě kroužků jsem bohužel nucen zrušit přihlášku žákům 1. tříd. Dále bych Vás chtěl informovat o tom, že vzhledem k úspěšnému zapojení do projektu "Sportuj ve škole" (podpora sportování žáků 1. stupně!!) bude kroužek "Atletika/gymnastika" pro 2. - 3. třídy a 4. - 5. třídy až do odvolání (min do konce kalendářního roku 2018) zcela zdarma.

Pavel Pelcr

Den v přírodě

Vloženo 11.09.2018

Žáci ze třídy 5.C se hned na začátku školního roku vypravili mimo školu, aby zahájili školní trochu netradičně. Po návratu děti své zážitky shrnuly a můžete si přečíst 4 velmi hezky hodnocené práce a k tomu i několik fotografií (více jich naleznete ve fotogalerii.

Adaptační kurz u prvňáčků

Vloženo 05.09.2018

Hned na začátku školního roku připravily obě třídní učitelky pro své nové žáčky tzv. adaptační kurz. Děti se hravou formou více poznají, absolvují celou řadu různých zábavných aktivit, zapojí se do kolektivních her. Ráno sice celou oblast pokryla hustá mlha, která zahájení venkovních aktivit trochu opozdila, ale během dopoledne se objevilo slunce a děti strávily společně se svými třídními na zdravém vzduchu velmi užitečný den.

První den u prvňáčků

Vloženo 04.09.2018

Slavnostního zahájení školního 2018-2019 v prvních třídách se zúčastnili v hojném počtu rodiče, prarodiče i sourozenci nastupujících prvňáčků. K zahájení školní docházky se dostavil také nepomucký starosta p. Ing. Jiří Švec, který dětem popřál, aby se jim po celou dobu školní docházky ve škole líbilo, aby si všichni noví žáčci nepomucké základní školy našli nové kamatády a aby do školy rádi chodili.

V letošním roce jsme otevřeli 2 první třídy.

(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

<<  Srpen 2018  >>

Čínské přísloví:

Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.